artikkel

Täna toimuvad Eesti esimesed annetamistalgud

laine
Foto:

Täna toimuvad Eesti esimesed annetamistalgud. Üle riigi leiab aset 111 üritust ja kampaaniat, millega vabaühendused koguvad toetust erinevate ühiskondlike probleemide lahendamiseks.

“Loodetavasti leiavad paljud tänastel annetamistalgutel tee heategevuse juurde, nii nagu “Teeme ära” talgud on õpetanud meid juba üle kümne aasta kogukonnategevusi ja vabatahtlikku tööd hindama,” ütles Vabariigi Presidendi vabakonna nõunik Urmo Kübar.

“Meil on suur rõõm näha, et annetamistalgute ideega on kaasa tulnud väga erinevad algatused – nii väiksed kogukonnad kui ka suured üle-eestilised organisatsioonid. Tähelepanu saavad eri valdkonnad haridusest, tervisest ja toimetulekust looduse, kultuuri ja kohaliku eluni,” ütles annetamistalgute korraldaja Helen Talalaev.

111 talgu seas kogub näiteks Keri Selts annetusi vabatahtlike saarevahtide tegevuse toetamiseks Keri saarel, Eesti Vähihaigete Laste Vanemate Liit kutsub annetajaid vaprusekaste täitma, SOS Lasteküla Eesti Ühing kutsub üles ülikoole, koole ja lasteaedasid osalema heategevuslike postkaartide müügis, Varjupaikade MTÜ palub annetusi kasside elutingimuste parandamiseks ja palju muud.

Kõik talgud leiab talgukaardilt www.annetamistalgud.ee. Paljude tuntud inimeste seas kutsub annetamistalgutel osalema president Kersti Kaljulaid

Swedbank kahekordistab tänase jooksul kõik annetamiskeskkonnas “Ma armastan aidata” tehtud annetused. Annetusi saab muuhulgas teha ühisrahastusplatvormil Hooandja.

Annetamistalguid veab eest Vabaühenduste Liit koostöös Vabariigi Presidendi Kantselei ja maakondlike arenduskeskuste võrgustikuga. 

Lisainfo: 

Helen Talalaev 
helen@heakodanik.ee 
+372 5649 9330 

Urmo Kübar 
urmo.kybar@vpk.ee 
+372 522 6504

www.annetamistalgud.ee 
www.facebook.com/annetamistalgud