Uudised

Teave ja nõustamine vabaühendustele nüüd ka inglise keeles!

laine uudised-laine
17. september 2018
Alates septembrist on kõigil vabaühendustel ja aktiivsetel elanikel võimalus kasutada seni eesti ja vene keeles kättesaadavat infot ja nõustamismaterjali ka inglise keeles.

Nii on tänasest vabaühenduste seas laialt kasutatud info- ja nõustamisportaalis MAKIS põhilised artiklid loetavad ka inglise keeles. Samuti on võimalus liituda Vabaühenduste Liidu väljaantava ingliskeelse uudiskirjaga Eesti kodanikuühiskonnast.

“Üha enam jõuab maakondlike arenduskeskuste vabaühenduste konsultantide nõustamisele inglise keelt kõnelevaid kliente, kes tõdevad, et MTÜ asutamisest ja juhtimisest ei leia piisavalt võõrkeelset materjali,” selgitas inglisekeelse info jagamise vajadust MTÜ konsultantide koordinaator Tarmo Treimann.

Tänu Kohanemisprogrammile ning Euroopa Sotsiaalfondi ja Siseministeeriumi toetusele on KÜSK tõlkinud nõustamisportaal MAKIS ning Vabaühenduste Liit taaselustanud ingliskeelse uudiskirja väljaandmise kodanikuühiskonnast. 

Inglisekeelsest MAKISest leiab peale põhilistele küsimustele vastuste ka maakondlike arenduskeskuste ja sealsete konsultantide kontaktid juhuks, kui on soov siiski näost-näkku kohtuda. Oma küsimuse saab esitada ka e-vormi vahendusel. Portaalist leiab kõik vajaliku vabaühenduse asutamisest lõpetamiseni – sealhulgas raamatupidamisest, aruandlusest, maksudest jne. 

Külasta ingliskeelset nõustamisportaal vabaühendustele MAKIS aadressil www.makis.ee/en.

Ingliskeelse infoga kodanikuühiskonnas toimuvast saab kursis olla Vabaühenduste Liidu uudiskirjaga liitudes.

Jätkuvalt pakuvad igas maakonnas asuvad maakondlikud arenduskeskused tasuta info- ja nõustamisteenust vabaühendustele ka eesti ja vene keeles. Omale lähima arenduskeskuse ja konsultandi leiad MAKISest.