Uudised

Toimus esimene vabaühendustes igapäevatööd hõlbustavaid digivahendeid tutvustav töötuba

laine uudised-laine
2. oktoober 2017
Septembris toimus vabaühendustele üle Eesti esimene digilahendusi tutvustav töötuba. Koolitaja Doris Matteus tutvustas vabaühenduste e-suhtlust riigiga. Osalejaid reaalajas oli seekord pea 30. Huvilised, kellele seminariaeg ei sobinud või kes soovivad õpitut meelde tuletada, saavad digitöötoa salvestust sobival ajal järelvaadata.

 

21.09.17 töötoa raames vaatasime ringi portaalis www.rik.ee, tutvusime e-maksuametiga ja uurisime lähemalt e-riigihangete keskkonda. Vaatasime, kuidas vajalikku infot kiiresti üles leida, ning rääkisime läbi levinumad küsimused, mis erinevate keskkondade kasutamisel tekivad.  I digitöötuba saab järelvaadata SIIN. Selleks, et korralduspoolel saaks EMSL  tagasisidet, kui kaugele digitöötubade sõnum jõuab ja kui suur on huvi, saab iga töötuba unikaalse parooli, millega saab salvestust vaadata maini 2018.  Osalejad said salvestuse vaatamiseks parooli e-posti teel. Teised huvilised saavad parooli küsida aadressil liia@heakodanik.ee.

 

Järgmine veebiseminar toimub juba järgmisel neljapäeval, 5. oktoobril  kell 15.30-17.00. Seekord on teemaks turvalisus e-lahenduste kasutamisel.Töötoa raames räägime sellest, kas ja kuidas peab vabaühendus end kübermaailma ohtude eest kaitsma. Käsitleme erinevaid võimalusi, kuidas internetti ohutult kasutada, kuidas end viiruste eest kaitsta, kuidas infot turvaliselt edastada ning mida teha, et ootamatused jalust maha ei lööks. Kui on küsimusi küberturvalisuse teemal, millele soovid seminaril vastust, siis anna nendest hiljemalt teisipäevaks märku aadressil liia@heakodanik.ee. Nii saab koolitaja olemasolevatest teadmistest ja muredest enam aimu ning kohandada koolituse sisu just selliseks, millest vabaühendustel kõige enam igapäevatöös abi.

 2. töötoa salvestuse lingi lisame www.heakodanik.ee/digivoimekus/ajakava lehele TOIMUNUD rubriiki samuti orienteeruvalt nädal pärast koolituse toimumist.

 

Alanud on registreerumine ka teistese töötubadesse Ajakava ja teemad leiad www.heakodanik.ee/digivoimekus/ajakavaRegistreerumiseks klõpsa huvi pakkuva teema pealkirjal, täida registreerumisankeet ning kui oled saanud meili teel kinnituse, saadki asuda veebiseminari ootama J. Ei tasu kohkuda sellest, et seminarkeskkond ja kinnituskirjad on inglise keeles – töökeel koolitustel on siiski eesti keel. Koolituskeskkonna keelt me muuta ei saa, uue nädala alguses lisandub www.heakodanik.ee/digivoimekus/veebiseminaril-osaleja-meelespea/ lehele eesti keelne juhend, mis abiks nii veebiseminarile sisenemisel kui ka GoToTraining keskkonna kasutamisel seminari ajal.

 

Kui digitöötubadega seoses on muresid, rõõme või hoopis ettepanekuid, kirjuta Liia@heakodanik.ee või lisa kommentaar Digitöötubade ürituse alla Hea Kodaniku facebookilehel: www.facebook.com/events/375468166218448.

 

Lisainfo projektist: www.heakodanik.ee/digivoimekus