artikkel

Trump inspireerib igaüht poliitikat tegema

laine
Mari Öö Sarv 9. veebruar 2017
Foto:
Trumpoganda vallutab internetti ja maailma uusimast liidrist inspireeritud meemid ja reaktsioonid levivad kiiresti. Head kodanikku juba poliitika külmaks ei jäta ning kui muudmoodi maailmast jagu ei saa, keeratakse oma meelehärm heaks huumoriks.

Head kuiva hagu lisas huumorilõkkesse Trumpi nõunik Kellyann Conway teade, et valeinformatsioon ei olnud tegelikult vale, tegemist oli lihtsalt “alternatiivsete faktidega” –  sellele reageerisid inimesed Facebookis ja Twitteris massiliselt oma “alternatiivsete faktidega”. Näiteks Ameerika laulja Courtney Love trollis Trumpi uue alternatiivse elulooga – näiteks et ta pole elades narkootikuma tervitanud, vandunud ega avalikus kohas suitsugi teinud. Kosmeetikafrima Dove lustis altarnatiivsete faktidega hulgal reklaamidel – kas teadsite, et uus deodorant tõstab kasutaja IQ-d 40 punkti võrra või tugevdab wifi-signaali? Soovitus ameeriklastel maksta maksud tänavu aternatiivse rahaga läks faktidest kaugemalegi.

Meemimeistritel on samuti rõõmu olnud – ringleb video kurvast Putinist, kes ei olegi enam maailma suurim probleem, ja pilt rõõmsast Kim Jong-Unist, kes ei olegi enam maailma kõige kreisim riigijuht.

Kirsiks tordil on aga üha uued videod, mis paluvad vaimukalt Trumpi enda keeles, et America first muidugi, aga meie riik second. Otsa tegi lahti Holland, oma video on juba TaanilSaksamaalŠveitsilBelgialPortugalilLeedulLuxemburgil, Itaalial, SoomelMadeiral ning Kazahstanil ja… SigatüükalIt’s true! Kolmanda ringina saab vaadata, kuidas reageerivad teismelised sellele, kuidas reageerisid hollandlased Trumpile. It’s so great!

Ja üks Ameerika spordirõivaste tootja, mis müüb oma asju ka Prantsusmaal, on trükkinud rõivaste hooldusjuhendile vabanduse oma presidendi pärast.

Olen juba näinud ka hoiatusi, et selliste naljadega me justkui normaliseerime olukorra ega hoia enam ohu märkidel silma peal.