Uudised

TÜ kutsub kodanikuaktiviste sotsioloogia magistriõppesse

laine uudised-laine
16. mai 2016

Tartu Ülikooli ühiskonnateaduste instituut on uuendanud oma sotsioloogia magistrikava nii, et vabakonnas töötavatel maailmamuutjatel võib sellest väga palju kasu olla.

Põimuvaid probleeme, andmeid ja infot on palju. Sinult oodatakse analüüsi, lahenduskäikude pakkumist ja tegevusplaani või arengukava koostamist? Töötad või soovid lähiajal tööle asuda projektijuhina, ametnikuna või spetsialistina? Või hoopis andmeanalüütikuna, mis on Forbes’i andmetel hetkel ihaldusväärseim ametikoht?

Just nende teemadega tegeleb Tartu Ülikooli uuenenud sotsioloogia magistrikava, mis aitab leida õiget lähteinfot, probleemi selliselt määratleda, et saad koguda ja leida vettpidavaid andmeid ning kavandada lahendusteid, analüüsida tänase ühiskonna, kultuuri ja meedia eri tahke ning nende uurimise kaasaegseid viise, ning mis peamine, õpetab, kuidas saadud vastuste abil ühiskonna elu paremini planeerida ning juhtida. 

Magistriõppe käigus on Sul võimalus valida kolme erialasuuna vahel: sotsioloogilised uuringud (saad oskused uuringute planeerimiseks, juhtimiseks ning tulemuste analüüsimiseks, tõlgendamiseks ja lõpptarbijale esitamiseks), sotsiaalne planeerimine (omandad strateegiate, tegevuskavade ja planeeringute koostamise ning otsustusprotsesside juhtimise võimekuse) või kultuuri- ja meediasotsioloogia (saad vajalikud teadmised kultuurivaldkonna ja meedia uurimiseks ning  alused turundusotsuste tegemiseks).

Õppida saab töö kõrvalt – sessioonid toimuvad kaks korda kuus nädalalõppudel.

Avaldusi õppimatulekuks saab esitada 20.-30. juunini 2016 aadressil www.sais.ee.

Täpsem info: http://www.yti.ut.ee/et/sisseastumine/sotsioloogia

Lisaks kasulikku ja huvitavat instituudist:

TÜ ühiskonnateaduste instituudi Youtube’i kanal

Webinar perekonnast ja selle uurimisest

Webinar suurandmetest ja andmeajakirjandusest

SAMM – sotsiaalse analüüsi meetodite ja metodoloogia õpibaas

TÜ ühiskonnateaduste instituudi Facebook

Lisainfo:
Kadri Rootalu
programmijuht
kadri.rootalu@ut.ee

Virge Näkk
õppekorraldusspetsialist
737 5935
virge.nakk@ut.ee