Uudised

Tule seminarile “Nähtamatu enamus” Eesti valijate enesemääratlusest ja hoiakutest

laine uudised-laine
13. märts 2017
Ühiskonnauuringute Instituut ootab huvilisi seminarile “Nähtamatu enamus: Eesti valijate liberaalne ja konservatiivne enesemääratlus ning hoiakud 2016. ja 2017. aastal” reedel, 17. märtsil 2017 kell 13.00 Eesti Teaduste Akadeemia saali (Kohtu 6, Tallinn).

Juba kaks aastat on Turu-uuringute AS läbi viinud Instituudi poolt koostatud Eesti valijate maailmavaatelisi hoiakuid kaardistavat uuringut. Uuring annab ülevaate, mis küsimused iseloomustavad Eesti valijate maailmavaatelisi hoiakuid ning kuidas seisukohad nendes võiks kujundada poliitilisi eelistusi. Seoses uute uuringutulemustega korraldab Instituut 17. märtsil tutvustava seminari.

Eesti poliitikaeluga kursis olevad inimesed arutlevad, mis tähendus on täna liberaalsusel ja konservatiivsusel Eestis, kuidas see võiks mõjutada poliitikas toimuvat ning mis suunas maailmavaateliselt Eesti ühiskond liigub. Seminaril teevad ettekanded ja analüüsivad Ühiskonnauuringute Instituudi ja Turu-Uuringute AS-i koostöös läbi viidud küsitluste tulemusi Kesk-Euroopa Ülikooli politoloogia doktorant Martin Mölder, Postimehe arvamustoimetaja Marti Aavik, TÜ Johan Skytte poliitikauuringute instituudi vanemteadur Mihkel Solvak, majandusanalüütik Hardo Pajula ning Ühiskonnauuringute Instituudi analüütik Peeter Espak. Paneeldikussioonis osaleb ka Riigikogu liige Oudekki Loone, seminari moderaator on Tartu Ülikooli professor Raul Eamets.

Seminar on osalejatele tasuta.

Ajakava ja registreerumine siin.

MTÜ Ühiskonnauuringute Instituut on asutatud jaanuaris 2016. Ühiskonnauuringute Instituut on mõttekoda, mille eesmärgiks on välja selgitada Eesti inimeste arvamusi ühiskondlikult olulistel päevakajalistel teemadel ning neid laiemalt tutvustada. 

Lisainfo:
Peeter Espak, Ühiskonnauuringute Instituudi analüütik
E-post: peeter.espak@ut.ee; tel 5346 7218