Uudised

URBACT kogub linnade häid kogemusi, millest õppida

laine uudised-laine
23. jaanuar 2017
Kuni 31. märtsini ootab algatus URBACT üle Euroopa linnade häid lahendusi linnades levinud muredele, et üksteiselt õppida ning end tõestanud kogemused levima lasta.

Linnade väljakutsed ulatuvad töötusest ja linnavaestest ning demograafilistest muudatustest kliima- ja keskkonnaprobleemideni, kui nimetada vaid mõned. Praktiseerivad urbanistid-aktivistid koguvad nüüd veebiaktsiooniga lahendusi, mis aitavad neist raskustest üle. “Need lahendused võivad meie poolest olla igas vormis ja suuruses, igal teemal ja valdkonnas, Ja kui me ütleme “head lahendused”, siis me ei mõtle ilmtingimata midagi kolossaalset,” seisab üleskutse sissejuhatuses.

URBACT usub, et ka sinu linnas on peidus häid praktikaid, millest teised Euroopa linnad on huvitatud, ja need ei pea üldse olema ülaltoodud teemadel. Võimalus õppida omasugustelt ja kasutusele võtta äraproovitud lahendused ilma uuesti jalgaratast leiutamata on ju tore võimalus, kui ressursside nappus on igapäevane teema. Ja sellepärast ongi URBACT kogemusi koguma asunud.

Loe siit, mida nad täpsemalt heade lahenduste all mõtlevad.

Loe kogumisaktsioonist rohkem siit ja pane oma kogemused kirja!