Uudised

ÜROs lepiti kokku ajaloolise tähtsusega eesmärgid aastaks 2030

laine uudised-laine
28. september 2015

25. septembril leppisid ÜRO peakorteris 193 maailma riiki kokku 17 kestliku arengu eesmärgis, et võidelda vaesuse, kliimamuutuste ja ülemaailmse ebavõrdsuse vastu. Eesmärkide mõjust Eestile andis MTÜ Mondo välja eriajakirja.

Kokku lepitud 17 kestliku arengu eesmärgi saavutamist oodatakse hiljemalt aastaks 2030.

Kohtumise avakõne pidanud paavst Franciscus avaldas lootust lahendada eesmärkidega ülemaailmseid probleeme inimkaubandusest kuni ökoloogilise kriisi ja sõdadeni. “Sõda on kõikide õiguste eitamine ja traagiline rünnak keskkonnale. Kõigile tõelise ja tervikliku inimarengu tagamiseks peame väsimatult töötama rahvuste ja rahvaste vaheliste sõdade vältimise nimel,” ütles paavst Franciscus kohalviibinud riigijuhte kõnetades. Üritusel osalesid ka Eesti president Toomas Hendrik Ilves ning välisminister Marina Kaljurand.

Sellest, kuidas ÜRO poolt vastu võetud eesmärgid ja tegevusplaan Eestit mõjutab, andis MTÜ Mondo välja eriajakirja, mis on loetav mittetulundusühingu kodulehel. Ajakirja paberversiooni jagatakse ka riigiametnikele ja vabakonna organisatsioonidele.

MTÜ Mondo on Eesti organisatsioon, mis on alates 2007. aastast tegutsenud humanitaarabi, arengukoostöö ja maailmahariduse vallas.

Eriajakiri MTÜ Mondo veebilehel: http://mondo.org.ee/ilmus-uus-mondo-arengupoliitika-teataja/ 

Lisainfo:
Aliine Lotman
MTÜ Mondo
+37258416717