Uudised

Uuenenud Teomeeter kogub Eestile juubelikingiks häid tegusid

laine uudised-laine
18. detsember 2017
Heade tegude platvorm teomeeter.ee kutsub liituma tegudega, mis aitavad Eestit sünnipäevaks paremaks teha. Teomeetrit on kasutanud juba üle 20 000 inimese, kes on tänaseks kinkinud Eestile juba 140 000 head tegu.
“Eesti on see, mida igaüks meist teeb ja tegemata jätab,” sõnas idee üks algatajatest Andero Uusberg. “Teomeeter aitab seda lihtsat mõtet ellu viia, lubades inimestel avalikult heade tegudega liituda, ja nüüd  ka oma tegude mõju mõõta.
Uuenenud Teomeeter pakub kasutajale võimalust ühe kuu jooksul järge pidada, kui sageli ta valitud tegusid sooritab. Nii saab igaüks ära mõõta, kui palju ta oma tegudega maailma mõjutab.

Teomeetris on esindatud rida teemasid, mis on tänases Eestis murekohaks – liiklus, alkoholikultuur, tule- ja veeohutus ning vägivalla vähendamine.

Üks uutest teemadest, mis sai alguse koostööst vabariigi presidendiga, tegeleb vägivalla ja kiusamise ärahoidmisega. “Nagu kiusamisegagi, on lähisuhtevägivalla lõpetamisel oluline roll naabril või töökaaslasel. Peame tahtma märgata ja julgema sekkuda, et luua selline Eesti, kus perevägivald on meie kõigi ühine vastutus,” rõhutas Naiste Tugi- ja Teabekeskuse juht Pille Tsopp.

Teise uue teemana kutsub Teomeeter koos Päästeametiga liituma tuleohutustegudega, aitamaks viia tuleohutus Eestis lõpuks Põhjamaade tasemele.

Teomeetri teod valmivad kindlal meetodil ekspertide ja huviliste koostöö tulemusena, tagamaks, et iga tegu ka tegelikult soovitud muutust tooks.

Teomeeter on osa EV100 juubeliprogrammist, pakkudes igale Eesti inimesele võimalust mõne teoga liitudes teha Eestile taskukohane, ent väärtuslik kingitus: hea tegu.

Lisainfo:
Minna Toots
Teomeetri tegevjuht
53417946