artikkel

Vabakonna suvekool räägib tipptasemel armastusest ja usaldusväärsusest

laine
EMSL 24. august 2015
Foto: Mari Öö Sarv

Otsid midagi püsivamat? All you need is LAV!
Mis on LAV, miks me teda vajame ja kust teda saada? Vabakonna XVII suvekoolis saad parimate koolitajate käe all eksperdiks. 4.-5. septembril Roosta Puhkekülas.

Legitiimsus, avatus ja vastutavus ehk LAV (inglise keeles legitimacy, transparency and accountability ehk LTA) on sotsiaalne kapital, mille kaudu saavutatakse usaldusväärsus nii partnerite, rahastajate, teenuse kasutajate, avaliku sektori kui ka oma töötajate, vabatahtlike ja liikmete silmis.

Vabaühenduste eetikakoodeks on olemas juba 13 aastat, kuid selle teadlik rakendamine vabaühenduste töös ei ole veel sugugi kõigi jaoks iseenesestmõistetav. Kuigi enamik vabaühendusi peab head valitsemist ja sisemist demokraatiat oluliseks, on vähe neid, kes ütlevad, et nende enda organisatsiooni igapäevane juhtimine ja tegutsemine toimuvad ka tegelikult nende põhimõtete alusel.

Miks sa peaksid suvekooli tulema?
Sest sa mõistad, et avatus ja demokraatia algab meist endist, ja tahad midagi selle heaks ära teha.

Sest sa soovid, et sind tunnustataks, sinuga arvestataks, tahetaks koos töötada ja sind toetada.

Sest sa oled osalenud konkurssidel vahelduva eduga ja vähemalt korra mõelnud, miks sinu nii äge idee ei võitnud – plaan oli ju kirjas, eelarve olemas ja eesmärgidki kõrgele seatud. Miks rahastajad ja avaliku sektori partnerid tahavad, et sa ennast kogu aeg uuesti tõestaksid? Aga muidugi tahavad kõik, kellega koos toimetame, olla kindlad meie töö tulemustes ja mõjus!

Suvekoolis mõtleme koos, kuidas olla usaldusväärne nii seest kui väljast vaadatuna. Otsime ühiselt parimad viisid, kuidas olla avatud, vastutav ja tõsiseltvõetav. Ühistes aruteludes ja töötubades jagame inspireerivaid kogemusi ja praktilisi näpunäiteid. Kõik arutelud ja töötoad on suunatud sellele, et anda legitiimsusele, avatusele ja vastutavusele arusaadav sisu ja selged juhised nende põhimõtete järgimiseks oma organisatsiooni igapäevatöös.

Appi tulevad Asso Prii, Margo Orupõld, Reet Sillavee ja Liisa Lillemets, Lauri Luide, Riina Raudne, Kadri Eensalu ja Terje Kruup, Rasmus Pedanik, Margus Oro, Aage Õunap, Marika Priske, Jaanus Pauts, Kristina Mänd, Agu Laius ja Sina.

Programmi leiad siit.

Registreeruda saad siin.

Lubame, et suvekoolist lahkub iga osaleja teadmisega, kuidas oma organisatsiooni usaldusväärsust tõsta ja hoida. Kindlasti kohtab ägedaid inimesi, saab vanu tutvusi üles soojendada ning uusi sobitada.

Küsimused saada anna@ngo.ee või päri +372 5647 9433.