artikkel

Vabakonna suvekooli järelkaja

laine
22. august 2022
Foto:

Eelmisel nädalal toimus üle seitsme aasta taas vabakonna suvekool – saime päriselt kokku, tutvusime, jagasime kogemusi, kuulasime esinejaid ja veetsime koos mõnusalt aega.

Suvekooli peateema oli sellel aastal “Kuidas vähendada lõhesid ühiskonnas?” Sissejuhatuseks jagasid oma kogemusi koostöö tegemisest Jan Teevet (Paide Teater), Priit Jõe (SPIN-programm) ja Kertu Birgit Anton (Fridays for Future).

Esimesel päeval oli osalejatel võimalik valida erinevate töötubade vahel. Töötoad keskendusid lõhede vähendamisele erinevate vaatenurkade alt.

Teisel päeval käis meil külas Daniel Vaarik (Levila), kes tutvustas erinevate osapooltega keerulistel teemadel rääkimise maailma läbi oma kogemuste. Vestluse ajal kerkisid esile teemad, mille üle Daniel koos osalejatega arutles: oma sõnumi kujundamine, “meie” vs “nemad” mentaliteet, kõigi osapoolte ära kuulamise olulisus ja oskus, loo rääkimise oskus ning teemaga kaasa tulevatele emotsioonidele ruumi andmise oskus.

Suvekool lõppes rühmaaruteluga, kus võtsime kokku kahe päeva jooksul tekkinud ideed, arutlesime järgmiste sammude üle oma organisatsioonides ja jagasime veel hingel olevaid mõtteid.

Suur tänu kõigile töötubade läbiviijatele, külalistele ja osalejatele!

Kohtumiseni järgmises suvekoolis 17.-18. augustil 2023!