Uudised

VAT Teatris esietendub “Web Demon”

laine uudised-laine
26. jaanuar 2016

27. jaanuaril esietendub VAT Teatris „Web Demon”, algupärane näitemäng noorele vaatajale vanuses 14+.

„Web Demon” jätkab tinglikult VAT Teatri eelmise interneti-teemalise lavastuse „Netis sündinud” liini.

Mihkel Seederi kirjutatud ja Margo Tederi lavastatud loos kaob oma arvuti eest jäljetult 14-aastane tüdruk. Tema leidmise võtab südameasjaks veebidetektiiv, tõsine ja küüniline vanakooli mees, kes kõigi hoiatustele ning manitsustele vaatamata kavatseb selle müsteeriumi ära lahendada.

Kahjuks pole võrk aga enam selline, nagu vanadel headel aegadel – maailm on muutunud suuremaks, säravamaks ja kiiremaks ning detektiiv ei tunne end uutel kiiskavatel tänavatel just eriti mugavalt. Lisaks on tavaveebi kõrvale tekkinud veel teine, pime ala – dark web. Detektiivi õuduseks suunavad juhtlõngad teda just tolle kurjakuulutava maailma suunas. Tüdruku päästmiseks tuleb tal sukelduda võrgu kõige hämaramatesse kihtidesse.

Niisiis jätab “Web Demon” inimeste maailma selja taha ja kaevub internetisügavustesse, kus pesitsevad anonüümsed kohtumõistjad, trollid, ämblikud ning kuulujuttude põhjal ka üks deemon.

Lavastus sündis rahvusvahelise projekti Platform Shift+ raames ja on suunatud noortele alates 14. eluaastast. Mängivad Elina Reinold, Liis Pokinen, Tanel Saar ja Ago Soots. NB! Nagu internetis, kasutatakse ka lavastuses palju inglise keelt.

Esietendus 27. jaanuaril kell 18 Rahvusraamatukogu Suures saalis.

Lisainfo:
Tiiu Talvist
VAT Teater
Korraldus- ja kommunikatsioonijuht
5349 2856
www.vatteater.ee