artikkel

Veebruarist saab õppida ühiskonnas targemalt kaasa lööma

laine
Foto:

5. veebruaril alustab Tartu Rahvaülikoolis esmakordselt demokraatiahariduse kursus. Kaheksa kohtumise käigus õpitakse tundma Eesti demokraatia, institutsioonide ja kodanikuühiskonna toimimist ning võimalusi kodanikuna otsuste kujundamises kaasa lüüa.

Kursust viib läbi Vabaühenduste Liidu juhataja Kai Klandorf. “Ühiskonda ja riiki puudutavates otsustes tahaks ühel või teisel hetkel kaasa rääkida pea igaüks meist. Kuidas seda kõige paremini teha nii et teiste arvamused samuti arvestatud saaks, on oluliselt keerulisem. Targema kodanikuosaluse tarbeks panimegi kokku kõigile avatud tasuta kursuse, kus arutatakse ühiskonna eri tasanditel toimuvat ning kodanike võimalusi seda mõjutada,” kirjeldas Klandorf kursust.

Kohtumiste käigus räägitakse otsustamisest ja selle mõjutamisest nii kohalikul, riiklikul kui ka rahvusvahelisel tasandil. Külalistena löövad kaasa mitmed suure kogemustepagasiga Eesti kodanikuühiskonna ja poliitikakujundamise eksperdid nagu Martin Noorkõiv, Andero Uusberg ja Sigrid Solnik.

Tegemist on Eestis esmakordse omalaadse rahvaülikoolide ainega, mida viivad läbi Vabaühenduste Liit ja Eesti Rahvaülikoolide Liit.

Kursuse kohtumised toimuvad Tartus, osalemine on tasuta.

Registreerimine ja lisateave: https://rahvaylikool.ee/kodanikuharidus

Küsimuste korral:
Kai Klandorf
kursuse läbiviija, Vabaühenduste Liit
kai@heakodanik.ee
+372 5813 3236