artikkel

Veel 600 head kodanikku!

laine
EMSL 31. august 2015
Foto: Mari Öö Sarv

Head uut kooliaastat! Kogukonnapraktika tervitab programmiga ühinenud koole, mille gümnasistid lähevad algaval õppeaastal kohalike vabaühenduste praktikale.  

“Teise laine” hulgas on Kadrina Keskkool, Põltsamaa Ühisgümnaasium, Jõgevamaa Gümnaasium, Järva-Jaani Gümnaasium, Türi Ühisgümnaasium, Ülenurme Gümnaasium, Tallinna Mustamäe Humanitaargümnaasium. Jätkavad ka pioneerid, kes julgesid meiega kogukonnapraktikat esimestena proovida: Rakvere Gümnaasium, Rakvere Reaalgümnaasium, Rapla Ühisgümnaasium, Rapla Vesiroosi Gümnaasium ja Läänemaa Ühisgümnaasium.

Nende koolide ühiskonnaõpetajad usuvad sellesse, millesse meiegi EMSLis: isiklik kogemus on parem igasugusest õpikujutust ja annab selge tunde, misasi see kodanikuühiskond on. Kohalikes vabaühendustes tegutsemine ühiskonnaõpetuse tunnina annab noortele päriselt tunde, kui hea on midagi päriselt ära teha. Õpikust sellist asja juba ei koge.

Kui tunned, et tegelikult oled sina samas paadis, jõuad veel kogukonnapraktikaga ühineda – anna endast märku ja leiame ka sinu vabaühendusse elu õied, kellele saad päris kodanikualgatuse maitset tunda anda.

Kogukonnapraktika on Haridus- ja Teadusministeeriumi noortevaldkonna programmi kuuluv programm, mis ühendab koolid ja vabaühendused, et lisaks ühiskonnaõpetuse koolitundidele aidata õpilastel heaks kodanikuks olemist tundma õppida.

Rohkem infot ngo.ee/kogukonnapraktika, võta ühendust kogukonnapraktika programmijuhiga aljona@ngo.ee tel 56689070.

Kogukonnapraktika vedajaid Aljona Galazani ja Nikita Kljukinit võib sel nädalal sel teemal küsitleda ka Vabakonna suvekoolis. Jaa, eesti keeles võib ka.