Uudised

XXI Avatud Ühiskonna Foorum keskendub Venemaa tulevikule

laine uudised-laine
5. september 2016

Neljapäeval, 8. septembril toimuv XXI Avatud Ühiskonna Foorum võtab fookusesse Venemaa tuleviku, peatudes nii Venemaa püüdeil sekkuda Euroopa riikide sisepoliitikasse kui ka Riigiduuma valimistel. Peaesinejad on president Toomas Hendrik Ilves ja Chatham House’i ekspert Lilia Ševtsova.

Täna seisab Euroopa vastamisi Kremli agressiivse ja rahvusvahelise õiguse reegleid rikkuva käitumisega, kus välispoliitiliste tööriistadena kasutatakse nii propagandat kui äärmusliikumiste, vabaühenduste  ja usuorganisatsioonide rahastamist. Majanduskriisile vaatamata ei ennusta suuri muutusi ka tänavu septembris toimuvad Riigiduuma valimised.

“Olukorda on analüüsinud nii mainekad mõttekojad kui ka uurivad ajakirjanikud ning õige on küsida, kuidas peaks Euroopa Venemaa tegevusele vastama ning milleks valmis olema; mida teha, et kaitsta demokraatlikke norme ja väärtusi,” rääkis Avatud Eesti Fondi juhataja Mall Hellam.

Tänavuse Avatud Ühiskonna Foorumi avapaneelis vestlevad Venemaa propagandast ja väärinfo levitamisest Euroopas Eesti Vabariigi president Toomas Hendrik Ilves ja Chatham House’i mõttekoja ekspert Lilia Ševtsova.

Foorumi teine osa keskendub tänavusügisestele Riigiduuma valimistele ja võimalike arengustsenaariumitele. Arutlevad Lilia Ševtsova, jurist Ljubov Sobol Korruptsiooni vastu võitlemise fondist, ajakirjanik Jevgeni Kisseljov ning ajakirjanik ja kirjanik Arkadi Babtšenko. Vestlust juhib vabakutseline ajakirjanik Artemi Troitski.

Avatud Ühiskonna Foorum “Venemaa Euroopas: mida toob tulevik?” toimub 8. septembril 2016 Nordic Hotel Forumis Tallinnas.

Lisainfo:
Andri Maimets
andri@oef.org.ee