Uudised

14. ja 15. augustil Paides toimunud Arvamusfestivali arutelude heli- ja pildisalvestused on sellest nädalast kõigile kuulatavad ja vaadatavad festivali sotsiaalmeediaplatvormidel.

laine uudised-laine
31. august 2020

Kõikide tänavuse Arvamusfestivali arutelude salvestusi saab kuulata Soundcloudist. Lisaks on Arvamusfestivali Youtube kanalis võimalik vaadata ka Põhiseadus 100 alal toimunud arutelude, Erakonnajuhtide debati, Henrik Kalmeti päevakaja ja president Kersti Kaljulaidi osalusel toimunud arutelu videosalvestusi. 

“Tagasiside näitab, et nii osalejad kui arutelude korraldajad jäid tänavuse Arvamusfestivaliga väga rahule,” selgitas Arvamusfestivali eestvedaja Kaspar Tammist. “Otsus erilistes oludes ja väiksemas suuruses korraldada ei tulnud lihtsalt, kuid kui arvestada tagasisidet, siis teame, et tegime õige otsuse. Kuigi kohapealset õhustikku ei ole võimalik podcasti teel edastada, loodame, et need, kellel ei olnud võimalik Paidesse tulla, saavad aruteludest digikanalite kaudu hea ülevaate.” lisas ta. 

Kristi Liiva, festivali ellukutsuja ja selle juht aastatel 2013 -2015: “Paide Vallimäe nõlvadel ja aruteluplatsidel kohtus seekord küll vähem inimesi, aga sedavõrd rohkem olid nad päriselt kohal ja sisuliselt vestlustes osalemas ning õhus oli esimeste festivaliaastate head energiat.” 

Liiva ütles, tema jaoks oli hinnaline tagasiside Arvamusfestivali kui ühiskonna tulevikust kõnelevale kohtumispaigale Paides kuuldud tudengite jutt, et juba mitmendat suve on Arvamusfestival neile pean-kindlalt-kohal-olema suvesündmus. “Minuga rääkinud Tartu Ülikooli noored ütlesid, et Arvamusfestival aitab mõtted ritta seada, uute inimeste ja ideedega kohtuda ning uueks mõtestatud sügiseks stardipaugu anda.”

Arvamusfestival toimus tänavu kaheksandat korda ja korraldust toetasid Paide linn, Justiitsministeerium, Järvamaa Omavalitsuste Liit, Kodanikuühiskonna Sihtkapital, Riigikantselei, Telia, Digikultuuriaasta, Miltton, Euroopa Komisjoni esindus Eestis ja Euroopa Parlamendi Büroo ning Aktiivsete Kodanike Fond, mida vahendab Avatud Eesti Fond koostöös Vabaühenduste Liiduga.

Üheksas Arvamusfestival toimub Paides, järgmise aasta 13. ja 14. augustil.