Uudised

17. aprillil tähistab kogu Eesti mitmekesisust

laine uudised-laine
8. aprill 2019

17. aprillil tähistatakse üle Eesti Mitmekesisuse päeva, millega pööratakse tähelepanu iga inimese väärtusele ettevõtetes-organisatsioonides ja ühiskonnas laiemalt.

Mitmekesisuse päeva tähistamine on rahvusvaheline sündmus, millega rõhutatakse iga inimese väärtust ühiskonnas, sõltumata tema rahvuslikust taustast, usulisest kuuluvusest, identiteedist või muudest omadustest. Selle aasta moto “Mitmekesisuses on jõud” viitab mitmekesisuse plussidele: mitmekesised ja kaasavad kogukonnad tiimid on edukamad ja innovatiivsemad, kuna sisaldavad mitut kogemust ja vaatenurka.

Mitmekesisuse päeva fookuses on toit! Mitmekesine toit teeb meid terveks ja õnnelikuks, maailma maitsed pakuvad põnevaid elamusi, uudsed toorained valmistavad avastamisrõõmu. Toit on oluline osa kultuurist ning selle taga on mitmekesised inimesed ja lood. 17. aprillil on kõigil võimalik nautida mitmekesiseid päeva- ja eripakkumisi erinevates söögikohtades üle Eesti, tutvuda erinevate rahvusköökide roogadega ning avastada uusi maitseelamusi. Samuti kutsutakse ettevõtteid ja organisatsioone, sealhulgas koole ja avaliku sektori asutusi üles korraldama sel päeval põnevaid sündmusi või külaskäike.

Mitmekesisuse päeva veavad eest Eesti Inimõiguste Keskus koos mitmekesisuse võrgustikku kuuluvate organisatsioonidega nagu Astangu Kutse- ja Rehabilitatsioonikeskus, Telia, Omniva, Manpower, Tööinspektsioon, Kaubamaja, Swedbank, Integratsiooni Sihtasutus, Sotsiaalministeerium ja mitmed teised era- ja avaliku sektori asutused. Eesti Inimõiguste Keskus koordineerib 2012. aastal loodud Mitmekesisuse kokkulepet, korraldab 2015. aastast Mitmekesisuse päeva tähistamist ning annab 2018. aastast välja Mitmekesise töökoha märgist “Austame erinevusi”.Värske info ja kohvikuteprogramm Facebook’is.