Uudised

Alanud on kandideerimine EL/Europa Nostra 2021. aasta muinsuskaitseauhindadele

laine uudised-laine
7. juuli 2020

Avaneb hea võimalus tunnustada silmapaistvaid arhitekte, kutsemeistreid, muinsuskaitse eksperte, elukutselisi ja vabatahtlikke, avalik-õiguslikke ja eraettevõtteid ning kõiki tublisid inimesi nende saavtuste eest!

Watch video

Iga-aastased Euroopa Liidu/ Europa Nostra muinsuskaitseauhinnad on kõrgeim tunnustus Euroopa kultuuripärandi ja muinsuskaitse vallas. Nende auhindadega pärjatakse eeskuju väärivaid saavutusi konserveerimises, materiaalse ja vaimse kultuuripärandi kaitses, auhinnad aitavad kaasa piiriülesele teadmiste ja kogemuste vahetusele Euroopa riikide vahel, tõstavad avalikkuse teadmisi kultuuripärandist ja suunavad rohkem hindama Euroopa rikast kultuuripärandit tuues eeskujuks erinevaid algatusi ja saavutusi.

Muinsuskaitseauhindadega tunnustatakse konserveerimisprojekte, innovaatilist uurimistööd, nii elukutseliste kui vabatahtlike pikaajalist pühendunud muinsuskaitselist tegevust ning erinevaid algatusi inimeste teadlikkuse tõstmisekskultuuripärandist, väljaõpet ja haridust.

2021. aastal tunnustatakse kuni 30 väljapaistvat kultuuripärandi alast saavutust kogu Euroopas. Nelja väljavalitut hinnatakse pea-auhinna ehk Grand Prix auhinnaga, millega käib kaasas ka 10 tuhande euro suurune preemia. Üks võitjatest valitakse on-line hääletusel ( online vote) välja rahva lemmikuks. Hääletuse viib läbi Europa Nostra – kodanikuühiskonna hääl Euroopa kultuuripärandi kaitsel.

Lisaks traditsioonilistele muinsuskaitseauhindadele antakse tänavu välja kaks eriauhinda –ILUCIDARE auhinnadkultuuripärandi ja innovatiooni ühendamise ning rahvusvaheliste suhete edendamise eest.

Euroopa Liidu/ Europa Nostra muinsuskaitseauhinnad asutati 2002. aastal, auhindade väljaandmist korraldab Europa Nostra Euroopa Liidu programmi „Loov Euroopa“ toel. ILUCIDARE auhindu toetab Euroopa Liidu Horisont 2020 Teaduse ja Innovatsiooni programm.

Euroopa Liidu/ Europa Nostra muinsuskaitseauhinnad on suureks tunnustuseks võitjatele ning on toonud neile rohkesti rahvusvahelist tuntust, rohkem külastajaid ja avanud uksi teiste toetuste saamiseks.

Kandideeri ja jaga oma edulugu Euroopaga!

Osavõtu ankeet ja juhend:  www.europeanheritageawards.eu

Esitamise tähtaeg: 1. oktoober 2020 (saatmiskuupäev)

Eesti Muinsuskaitse Selts on Europa Nostra esindaja Eestis. www.muinsuskaitse.ee  

Lisateave:
Helle Solnask
Eesti Muinsuskaitse Selts
53 494 304