Uudised

Algas Arvamusfestivali ideekorje “Millest Sinu arvates Eestis liiga vähe räägitakse?”

laine uudised-laine
1. märts 2021

Üheksandat korda toimuva Arvamusfestivali ideekorje toimub 1.-14. märtsil 2021. Tänavune küsimus, mida korraldusmeeskond õhku viskab, on: “Millest Sinu arvates Eestis liiga vähe räägitakse?”

Juba üheksandat korda kutsutakse kõiki Eesti inimesi esitama oma mõtteid teemade kohta, mille üle võiks suvel Paides toimuval Arvamusfestivalil põhjalikumalt arutleda. Küsimuse näol ei ole tegemist küll peateema, vaid siira huviga. Alates 1. märtsist on kõigil huvilistel kaks nädalat aega, et esitatav idee läbi mõelda ning täita ideekorje ankeet festivali kodulehel.

Ideekorjesse esitatud mõtteid hindab Arvamusfestivali korraldusmeeskond. “Et programm tuleks võimalikult hea, küsime rohkem infot, kui arutelu võimalikku pealkirja. Ootame, et esitajad oleksid mõelnud vormile, kõnelejatele, kes aitaksid tõstatatud teemat mitmest vaatenurgast avada, ja sellele, et arutelu oleks külastajate jaoks huvitav, uudne ja kaasav,” räägib Arvamusfestivali eestvedaja Kaspar Tammist. “Nagu ikka, ootame ideekorjesse tasakaalustatud ideid igast eluvaldkonnast, kõigilt esitajatelt.” Märtsi lõpuks on selged need ideed, millega esitajad ning Arvamusfestivali meeskond tööle hakkavad, et juulikuu alguses programm välja kuulutada.
Arvamusfestival toob juba 2013. aastast augusti teisel nädalalõpul Paidesse kokku Eestist ja maailmast hoolivad inimesed erinevatest kogukondadest, et luua aruteludega paremat arusaamist iseendast, üksteisest ja maailmast. Festival on külastajatele tasuta. Tänavune Arvamusfestival toimub 13.-14. augustil.

Idee esitamiseks külasta https://arvamusfestival.ee/ideekorje/

Arvamusfestivali toetavad Paide linn, Järvamaa Omavalitsuste Liit, Politsei- ja Piirivalveamet, Riigikantselei, Euroopa Komisjoni esindus Eestis, Telia Eesti AS, Põhjamaade Ministrite Nõukogu esindus Eestis, Rud Pedersen Public Affairs, Euroopa Parlamendi Büroo Eestis, Kodanikuühiskonna Sihtkapital, Aktiivsete Kodanike Fond ning Rakenduskõrgkoolide Rektorite Nõukogu. Arutelukultuuri aitavad arendada SpeakSmart ja Eesti Väitlusselts.

Kontakt: 
Kaspar Tammist
Arvamusfestivali eestvedaja
kaspar.tammist@arvamusfestival.ee
5801 0018