Uudised

Aregukoostöö Ümarlaua juhiks asus Gea Kangilaski

laine uudised-laine
8. märts 2019

Sel nädalal asus Arengukoostöö Ümarlaua juhi ametisse Gea Kangilaski, kes on varem töötanud Eesti Seksuaaltervise Liidus, Eestimaa Looduse Fondis ja Ametiühingute Keskliidus. 

Gea Kangilaski sõnul innustas teda AKÜsse kandideerima soov maailma paremaks muuta. „Kliimamuutused ja surve demokraatlikele institutsioonide püsimisele muudavad maailma üha ebakindlamaks paigaks. Siin aitab üksnes teadlikult võetud suund kestlikule arengule, mille eestvedajaks on AKÜ Eestis olnud“. 

Arengukoostöö Ümarlaua juht valiti avalikul konkursil. AKÜ nõukogu liikme Mari-Helene Kaberi sõnul on Gea teadmised, oskused ja kogemustepagas on Arengukoostöö Ümarlaua juhtimiseks väga sobivad. „Lisaks laialdastele teadmistele arengukoostöö valdkonnast ja sellega haakuvatest teemadest on Geal ka organisatsiooni juhtimise kogemus, sealhulgas finantsjuhtimise oskus“.

„Arvan, et suudan oma kogemustega AKÜ tegemisi hästi eest vedada, koostöö meie liikmete ja koostööpartneritega on siin võtmetähtsusega. Arvan, et võrdsel määral on olulised nii rahvusvaheline arengukoostöö kui Eesti enda inimeste teadlikkuse tõstmine, kuidas meist igaüks saab isiklike valikute kaudu aidata kaasa puhtamale keskkonnale, õiglasemale ühiskonnale ja majandusele, millest võidavad kõik,“ lisas Gea Kangilaski.

Gea Kangilaskil on majandusharidus Eesti Maaülikoolist, samuti on ta õppinud filosoofiat Tartu Ülikoolis. Ta olnud Tartu Ülikooli Eetikakeskuses väärtuskasvatuse projektijuht ja Haridus- ja Teadumisnisteeriumi Koolivõrgubüroos EL projektide konsultant. Alates 2013. aastast osaleb ta aktiivselt kohalikus poliitikas. Hetkel on ta Tartu linnavolikogu liige ja Tartu linnavolikogu Sotsiaaldemokraatide fraktsiooni esimees, linnavolikogu liikmena kavatseb ta jätkata ka AKÜs töötamise kõrvalt. 

MTÜ Arengukoostöö Ümarlaud töötab kolme eesmärgi nimel: puhas keskkond, mille saame enda lastele pärandada; õiglane ühiskond, kus hinnatakse inimest ja majandus, millest võidavad kõik. Esindame 33 Eesti vabaühendust, kes tegutsevad nende eesmärkide nimel kogu maailmas.

Gea Kangilaski foto.