Uudised

Arutelu Eetiline Eesti toob eri maailmavaated ühe laua taha

laine uudised-laine
21. veebruar 2019

25. veebruaril toimub Telliskivi loomelinnakus vestlusõhtu Eetiline Eesti, mis toob kokku erinevate erakondade esindajad ja eksperdid, et arutleda koos jätkusuutlikuma tuleviku üle. Sõna saavad teiste hulgas keskkonnaeetik Kaupo Vipp, vastutustundliku ettevõtluse ekspert Kristiina Esop ja reformierakondlane Keit Pentus-Rosimannus.

Karusloomafarmidest inspireeritud paneelarutelu toob ühe laua taha kokku eri valdkondade tunnustatud eksperdid, kes vastavad küsimustele, kui vastutustundlik on meie ühiskond praegu ning kuhu me võiksime jõuda. Juttu tuleb nii keskkonna- kui ka loomaeetikast, aeglasest moest ning vastutustundliku ettevõtluse põhimõtetest.

«Päev pärast vabariigi aastapäeva on just õige aeg rääkida eetikast meie looduse ja loomade suhtes, et need teemad ka pärast peatseid valimisi meeles püsiksid,» sõnas ürituse peakorraldaja ja organisatsiooni Nähtamatud Loomad kampaaniajuht Merit Valge, lisades, et kuigi üritus puudutab ka karusloomatööstust, arutletakse paneelis eetika teemadel laiemalt.

Lisaks Reformi-, Kesk- ja Sotsiaaldemokraatliku erakonna esindajatele osaleb paneelis ka Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna liige Ruuben Kaalep, kes on tuntud oma äärmuslike seisukohtade poolest immigratsiooni teemal. «Meie jaoks oli oluline tuua kokku väga erinevate maailmavaadete esindajad, keda seob ühine huvi eetillisema tuleviku vastu – vaid nii saame luua võimalikult mitmekülgseid lahendusi,» põhjendas esinejate valikut Valge.

25. veebruaril kell 18.00 Erinevate Tubade Klubis toimuv arutelu on kõigile tasuta. Rohkem infot ürituse ja esinejate kohta leiad Facebookist: https://www.facebook.com/events/387281885407691/

Kontaktisik:
Merit Valge
+372 5693 7937
merit.valge@gmail.com