Uudised

Avaneb kandideerimine vabatahtliku sõbra märgise arenguprogrammi

laine uudised-laine
22. jaanuar 2020

Tänasest kuni 31. jaanuarini võtab Eesti Külaliikumine Kodukant vastu vabaühenduste ning avaliku sektori asutuste sooviavaldusi vabatahtliku sõbra märgi taotlemiseks.

Märgise saamiseks tuleb organisatsioonil läbida vabatahtliku sõbra märgi arenguprogramm, mis sisaldab vabatahtlikke kaasava organisatsiooni senise kaasamistegevuse auditit, individuaalset nõustamist, vajadusel ka senise tegevuse ümberkorraldamist.

Varasemalt on vabatahtliku tegevuse sõbra märgise pälvinud väga erinevad ühendused alates külaseltsidest kuni politseini või näiteks Lõuna-Eesti Haigla õendusosakond. Vabatahtlike kaasamine nõuab üha enam häid oskusi vabatahtlike värbamisel, ettevalmistamisel, nende hoidmisel ja igapäevatöö korraldamisel. Ühiskond muutub ja ka vabatahtlike kaasajad peavad arvestama muutuste ja trendidega. Näiteks tuleb üha enam mõelda, kuidas pakkuda vabatahtlikku tegevust lühiajaliselt inimestele, kes teatrikülastuse asemel soovivad aeg-ajalt näiteks paar tundi aidata. Samuti tuleb pingutada, et leida üles need inimesed, kes tahaks end püsivalt ühinguga siduda ja regulaarselt abiks olla. Ühiskond vananeb, üha enam on meil eakaid, kelle kaasamine on omaette kunst. Pakkumisi noorte tegevusteks on üha enam, kuid kuidas teha pakkumine selliseks, et noor just sellest kinni haaraks? Pereinimeste kaasamine on tihti seotud hoopis sellega, kas saab vabatahtlikuks minna koos perega või mitte. Üha enam on Eestis teisest kultuuriruumist pärit inimesi – kuidas kaasata neid enda juurde vabatahtlikeks? Just kõigile neile küsimustele ja paljudele teistele me nõustamisprotsessis koos taotlejaga vastuseid otsime. 

Vabatahtliku sõbra märgi taotlemisest huvitatud vabaühendustel ja avaliku sektori asutustel palume saata vabas vormis sooviavaldus e-postile ehapaas@gmail.com. Kirjas tuleb märkida organisatsiooni nimi, esindaja kontaktandmed, organisatsiooni olulisemad tegevusalad ja viide kodulehele. Märki võivad taotleda nii suured kui väikesed organisatsioonid!

TAUST:

  • 2015. aastal välja töötatud vabatahtliku sõbra märk on kvaliteedimärgis, mis tunnustab vabatahtlike kaasamise head taset ja professionaalsust. Märgi saavad organisatsioonid, mis on osalenud vabatahtliku sõbra arendusprogrammis, on vabatahtlike kaasamise põhjalikult  läbi mõelnud ning vabatahtliku tegevuse hea tavaga kooskõlas korraldanud. Märgise kohta saab rohkem lugeda siit https://vabatahtlikud.ee/organisatsioonile/vabatahtliku-sobra-mark/.

Lisainfo:
Eha Paas
Liikumine Kodukant, Vabatahtliku tegevuse valdkonnajuht
5170214
ehapaas@gmail.com