artikkel

Avasta AI jõud vabaühenduses: MTÜ-dele suunatud AI praktiline kursus.*

laine
13. mai 2024
Foto:

Kutsume teid osalema 4-tunnisel praktilisel AI-kursusel MTÜ-dele, mis on suunatud igapäevasele arvutikasutajale. Kursus toimub kolmapäeval, 29. mail kell 13:00-17:00, Tallinnas. MTÜ omaosalus on 100 eurot (sooduskoodiga MTU) ja koolitust kaasfinantseerib Aktiivsete Kodanike Fond.

Praegune AI-buum on nagu sotsiaalmeedia kasutuselevõtt turunduses 2010. aastal või Interneti levik 1990ndatel. 2024 on kujunemaks AI-seaduste ja riiklike AI-algatuste aastaks, samuti parimate praktikate väljanuputamise aastaks.

Vabaühendused seisavad silmitsi pidevate väljakutsetega, kuidas oma tegevust tõhusamaks muuta ning ühiskonnale suuremat mõju avaldada. Uus koolitus, mis keskendub tehisintellekti (AI) rakendamisele MTÜ-des, on loodud selleks, et pakkuda vajalikke teadmisi ja oskusi, et astuda üks hea samm tulevikku suunatud tehnoloogia poole.

Kursusel õpetatakse, kuidas AI-d tõhusalt kasutada vabaühenduste ja kogukondade töö efektiivsuse suurendamiseks. Alates sellest, kuidas AI-d igapäevaste ülesannete täitmiseks rakendada, kuni selleni, kuidas kasutada AI-d proaktiivselt probleemide lahendamiseks ja uute ideede genereerimiseks.

Miks peaks iga MTÜ täna ennast AI-võimalustega kurssi viima?

Tehisintellekt juhib praegu innovatsiooni ja muutusi erinevates sektorites üle kogu maailma. Kui vabaühendused ei räägi kaasa tehnoloogilistes revolutsioonides, siis jääb inimese häält ühiskonnas ettevõtete ja riiklike huvide kõrval liialt väheseks. Kuidas saame aga kaasa rääkida, kui me veel ei oska päriselt seda imerohtu kasutatagi?

Hoolimata sellest, et AI-võimalusi on terve veeb täis, ei ole meil arusaadavalt oma põhitöö kõrvalt aega süveneda, et mida kasutada ja mida mitte. AI-koolitus saab sellega algust teha.

Järgmiseks sammuks võiks olla MTÜ-s lihtsa AI-strateegia väljatöötamine. Samuti võiks olla igas MTÜ-s keegi, kes sooviks AI-arengutel organisatsioonis silma peal hoida ning teisi inspireerida. Muutused tulevad kergemalt, kui mõistame, et säästame sellega aega ja lõpuks ka raha. Antud koolitus ongi loodud just selleks, et aidata vabaühendustel ületada takistusi ja omandada vajalikud teadmised ja oskused AI kasutamiseks oma organisatsioonides.

Samuti, strateegiline planeerimine ja hoolsus on nii organisatsioonidele kui ka eraisikutele oluline, sest see, milliseid andmeid kellega jagada, muutub aina suuremaks küsimuseks. Seepärast on hea vaadata koos üle ka parimad praktikad ja Ei-tegevused.

Vastavalt ametlikele andmetele ülemaailmsetest AI-aruannetest on AI juba muutnud vabaühenduste ja kogukonna tööd ning sellel on potentsiaal muuta veelgi rohkem. Oleme teiega koos põnevil!

Tule ja avasta, kuidas AI võib aidata Sinu vabaühendusel keskenduda selle tegelikule missioonile, parandada töövooge ja luua uusi ideid. Kursus toimub eesti keeles ja see on osalejatele tasuline.

Lisateave koolitajast ja registreerimine SIIN.

*Selle artikli kirjutamisel kasutati AI-d umbes 30% ulatuses.

Korraldajad:
Vabaühenduste Liit
Astra Tikas, AIstra OÜ

Artikli kirjutas: Astra Tikas, AIstra OÜ juhatuse liige, INO MTÜ kaasasutaja ja juhatuse liige, EstoniAI kommuuni üks eestvedajatest