Uudised

Eesti ja Soome loomakaitsjad avaldasid ühise avaliku pöördumise Prisma poole

laine uudised-laine
17. veebruar 2019

Eesti loomakaitseorganisatsioon Nähtamatud Loomad ja Oikeutta Eläimille Soomest avaldasid täna avaliku kirja, kus kutsuvad Prisma Peremarketit ja selle emafirmat S-gruppi Soomes minema üle vabalt peetavate kanade munade müügile aastaks 2025.

Avalik pöördumine avalikustati Soome suurima ajalehe Helsinki Sanomat täisleheküljelise reklaamina ja mõlema organisatsiooni kodulehtedel. Nähtamatud Loomad ja Oikeutta Eläimille on üheskoos juhtinud kampaaniat alates detsembrist, mis kutsub üles Prismat ja nende emafirmat S-gruppi üle minema puurivabade munade müügile.

“Prisma reklaamib end vastutustundlikku ettevõttena, kuid oma tarneotsustes on nad otsustanud silma kinni pigistada ja loomade heaolu küsimust ignoreerida. See tekitab küsimusi ettevõtte tegelikest väärtustest, kui tuhanded inimesed Eestis ja Soomes on allkirjastanud petitsioonid, mis kutsuvad üles Prismat ja S-gruppi seda vastutustundlikku otsust langetama,” kommenteeris organisatsiooni Nähtamatud Loomad president Kristina Mering.

“S-grupp on viimane Soome jaekett, kes ei ole teatanud otsusest aastaks 2025 üle minna puurivabade munade müügile,” kommenteeris Juhis Ranta, Oikeutta eläimille kampaaniajuht. “Loodame avaliku pöördumisega lõpetada olukorra, kus üks hiigelettevõte saab ignoreerida oma sotsiaalset vastutust,” lisas Ranta.

Eesti organisatsiooni Nähtamatud Loomad ja Soome organisatsiooni Oikeutta Eläimille üheskoos juhitud kampaania kutsub üles Prismat ja S-gruppi teatama otsusest loobuda puurikanade munade müügist aastaks 2025. Kampaania koduleht – https://prismajulmus.ee/

AVALIKU KIRJA TEKST – https://nahtamatudloomad.ee/avalik-kiri-prismale

Lisainfo:
Kristina MeringLoomakaitseorganisatsiooni Nähtamatud Loomad president+372 5302 6886www.nahtamatudloomad.eewww.facebook.com/nahtamatudloomad