Uudised

Eesti LGBT Ühingu uus hooaeg: noored, haridus, ajalugu ja pride

laine uudised-laine
20. september 2019
Eesti ainus omataoline organisatsioon Eesti LGBT Ühing tähistab sügisel 11. sünnipäeva. Lisaks tähistatakse ühingule kuuluva Eesti ainsa LGBT+ kogukonnakeskuse 8. tegutsemisaastat. Uue hooaja fookuses on LGBT+ noored hariduses, raamat kohalikust LGBT+ ajaloost ning festival Baltic Pride.

Uue hooaja avab sünnipäevapidu. Kui eelmisel aastal korraldati suur üritus Kultuurikatlas, siis tänavu tullakse tagasi koju ning kogukonnakeskuses toimub pidžaamapidu. Kuna LGBT+ kogukond peab tihti muredega silmitsi seisma, pakub pidu võimalust enda eest hoolitseda ning tunda end mugavalt ja turvaliselt. Kingituseks sobib annetus ühingu tegevuse toetamiseks. 

Lisaks igakuistele üritustele Tallinnas ja mujal tasub jälgida novembris toimuvat hariduskonverentsi, mille eesmärk on mõista ja parandada LGBT+ õpilaste olukorda hariduses. Konverentsi tõukeks on eelmisel aastal läbiviidud uuring LGBT+ noorte kogemustest Eesti koolides, mille tulemusi konverentsil ka tutvustatakse. 

Veel sel aastal hakatakse koostöös uurijatega koostama Eesti LGBT+ ajalugu tutvustavat raamatut ning 2020. aasta suvel toimub Eestis taas rahvusvaheline festival Baltic Pride, mille programmi kuuluvad konverents, töötoad, kontsert, rongkäik ja palju muud. 

“Viimase avaliku arvamuse uuringu järgi on meie riigis esmakordselt kooseluseaduse pooldajaid rohkem kui selle vastaseid. Justkui oleme teel sõbralikuma ühiskonna poole, kuid ometi kogeme ka aina rohkem vaenu ja rünnakuid,” tõdeb ühingu tegevjuht Kristel Rannaääre. “Eriti oleme raskustega kokku puutunud lastest ja peredest rääkides. Nüüd tegelemegi noorte olukorraga koolis ning järgmise Baltic Pride festivali kandvaks teemaks on perekond, “ lisas ta. 

Eesti LGBT Ühing on LGBT+ (lesbi, gei, bi, trans ja muu seksuaal- ja sooidentiteediga) inimeste ja nende lähedaste heaks töötav mittetulundusühing, mis lähtub oma tegevuses Eesti vabaühenduste eetikakoodeksi põhimõtetest. Eesti LGBT Ühingu missioon on toetada LGBT+ kogukonda ja nende lähedasi, pakkudes tugiteenuseid ja teostades huvikaitset, ning parandada teavitustegevusega ühiskonna teadlikkust LGBT+ teemadest.

Lisainfo:
Kristel Rannaääre
Tegevjuht
Eesti LGBT Ühing
55591017