Uudised

Eesti Pagulasabi aitab viies Gruusia sisepõgenike laagris naistel oma äri alustada

laine uudised-laine
9. veebruar 2021

Eesti Pagulasabi alustas selle aasta jaanuaris Gruusia naiste toetamist viies sisepõgenike asulas. Aasta jooksul korraldavad Eesti Pagulasabi ja kohapealne partner For Better Future naistele ärikoolitusi, mille tulemusel saavad 40 osalejat oma äriideede elluviimiseks rahalist toetust oma väikeettevõtetega alustamiseks. Toetuste andmisele järgneb pooleaastane mentorlusprogramm, mis aitab ärid jätkusuutlikuks vormida.

„Mõte oma tegevustega Gruusiasse laieneda on Eesti Pagulasabil mõtteis tiksunud juba mõnda aega. Kuna nii Ukrainas, Liibanonis kui ka Jordaanias on meil ette näidata edukas sisepõgenike eluolu ja ettevõtlust toetavate projektide renomee, siis tundub loogiline jätk rakendada analoogset mudelit ka Gruusias,” ütles Eesti Pagulasabi projektijuht Taavet Tomberg.

Eesti Pagulasabi kohapealseks partneriks on Tserovani sisepõgenike asulas tegutsev organisatsioon For Better Future, kellel on pikaaegne kogemus sisepõgenikega töötamisel, samuti on organisatsioonil sotsiaalne ettevõte, mille kaudu pakutakse sisepõgenikele tööd ja aidatakse igapäevasel toimetulekul.

Gruusia on viimase 30 aasta jooksul näinud kahte suuremat relvakonflikti ja nendega seotud sisepõgenike kriisi Abhaasias ja Lõuna-Osseetias: aastatel 1991-1992 ning uuesti aastal 2008. Kuigi suur hulk kahe relvakonflikti tagajärjel põgenenud inimestest on tänaseks saanud oma kodudesse naasta, on hetkel Gruusias sisepõgeniku staatuses umbes 251 000 inimestNende väljavaated olukorra muutmiseks ja koju naasmiseks on väikesed.

Aprillis 2020 pöördus ka Gruusia riik Eesti poole, et edastada palve alustamaks abiprojektidega Gruusias. Covid-19 epideemia on mõjunud laastavalt nii riigi majandusele kui tekitanud probleeme toiduturvalisusega, eriti kannatavad juba niigi keerulises seisus olevad inimesed.

Täpsemalt saab projektist lugeda siit: https://www.pagulasabi.ee/uudised/eesti-pagulasabi-aitab-viies-gruusia-sisepogenike-laagris-naistel-oma-ari-alustada