Uudised

Eesti Pagulasabi ärgitab pagulasi rohkem ühiskonnaelus osalema ja ise initsiatiivi haarama

laine uudised-laine
19. märts 2021

Eesti Pagulasabi alustab sellest kevadest omavalitsuste spetsialistidele suunatud ümarlaudade sarja ja laiendab sotsiaalse ettevõtte Siin & Sääl tegevusi. Mitmetes tegevustes võtavad juhtrolli pagulased ja rändetaustaga inimesed ise. Eesmärgiks on suurendada teistest kultuuriruumidest pärit inimeste nähtavust ja positiivset kuvandit ühiskonnas ning leevendada nendega seonduvaid hirme, stereotüüpe ja eelarvamusi.

“Maailm on nagu väike küla ning kultuurilised erinevused on rikkus. Sellepärast peame austama erinevaid kultuure ja saama üksteise kogemustest kasu,” ütles Türgist pärit projektijuht Celal Yilidrim.

Pooleteise aasta jooksul viivad pagulased kuues erinevas kohalikus omavalitsuses läbi sealsetele spetsialistidele suunatud ümarlaudade sarja “Lõimumiskiirendi”, edendamaks pagulastega töötavate inimeste hoiakuid ja sallivust. Kohtumiste kogemusest sünnib kaardimäng, mida saab ka edaspidi kasutada õppe- ja koolitusmaterjalina rände ning lõimumisega seotud küsimuste arutamiseks.

Samuti valmib projekti “Pagulas- ja rändetaustaga inimesed võimekamaks ja nähtavamaks” käigus sallivusele ja üksteise mõistmisele kutsuv video pealkirjaga “Meievahelised sarnasused”, et edendada ühiskonna hoiakuid ja sallivust.

Eesti Pagulasabi sotsiaalse ettevõtte Siin & Sääl toiduvaldkonna eestvedaja Rait Partsi sõnul on uueks aastaks mitmesuguseid plaane.

“Võimalust mööda laiendame oma iganädalast toiduringi ning pakume lõunat nii neile, kes meie juurde tee juba leidnud kui otsime uusi sõpru. Kevade edenedes tekib lõunasöögi tellijail loodetavasti võimalus kodukontorile vahelduseks ka meie juures kogukonnaruumis jalgu sirutada,” ütles Parts ja lisas, et soojade ilmade saabudes on plaanis välja tulla ka toidukorvide ja väiksemate catering pakkumistega neile, kes soovivad piknikku pidada või muidu pere seltsis tavapärasest erinevat söögipoolist nautida.

“Ja ärgem unustagem – meie e-poe lettidele on mullu detsembrist tulnud müüki kohvi ja küpsiseid. Siin & Sääl meeskonna poolt kokku pandud tooted räägivad retsepti autorite koduriikidest ja kultuurist. Nendele riiulitele on kevade ja suve edenedes samuti lootust lisa leida ning kui kõik hästi läheb, laiendame oma haaret ka teiste kaupluste lettidele,” rääkis Parts.

Projekti rahastab Aktiivsete Kodanike fond.

Lisainfo:
Anu Viltrop
5665 9118