Uudised

Eesti Pagulasabi raamat siin elavatest pagulasest ja rändetaustaga inimesest on nüüd saadaval ka e- ja audioraamatuna

laine uudised-laine
15. juuli 2021

Maikuus ilmus Eesti Pagulasabil raamat “Jutte siit ja säält”, kus oma loo räägivad kümme pagulast ja rändetaustaga inimest, kes on Eestisse elama asunud. Nüüd on teos saadaval ka e-raamatu ja audioraamatuna.

Raamatu üheks ajendiks oli juba neli aastat tagasi alustatud üleeestiline üritustesari “Saame tuttavaks!”. “Toome kokku siinsed välismaalased ja kohalikud, et valmistada koos süüa, õppida tantsima, vestelda maailmaasjadest ja tutvuda. Korraldame neid selleks, et maandada rändega seotud eelarvamusi ja hirme ning viia rändetaustaga inimesed kokku kohalike kogukondadega,” ütles Eesti Pagulasabi tugiteenuste juht Anu Viltrop. Ta lisas, et sarnastel põhjustel sündis ka raamat “Jutte siit ja säält”.

Viltropi sõnul on mitmed selle raamatu kangelased jõudnud Eestisse seetõttu, et elu kodus on muutunud neile sõja, rahutuste, poliitiliste veendumuste, usulise kuuluvuse või seksuaalse sättumuse tõttu ohtlikuks. Raamatus räägivad oma loo Iraanist, Mehhikost, Venemaalt, Armeeniast, Süüriast, Tadžikistanist, Lõuna-Koreast, Nigeeriast ja Dagestanist pärit inimesed.

“Olen erakordselt tänulik, et need inimesed avasid mulle koduukse ning olid nõus jagama minuga enda kogemusi. Inimestega vesteldes sain aga kõige enam kinnitust veendumusele, et inimloomus on üsna universaalne. Ei ole vahet, kas tulla Nigeeriast või Dagestanist, lõpuks vajavad kõik turvatunnet,” ütles lood kirja pannud Brigitta Davidjants.

Raamatu väljaandmist toetas Siseministeerium ja Varjupaiga-, Rände- ja Integratsioonifond (AMIF). Fotode autor on Annela Samuel.

Raamat on kättesaadav raamatukogudest üle Eesti, e-raamatuna ja audioraamatuna Eesti Pagulasabi kodulehelt siin: https://www.pagulasabi.ee/jutte-siit-ja-saalt

Lisainfo:

Madle Timm
Eesti Pagulasabi kommunikatsioonijuht
+372 57835266
Skype: Madle Timm