Uudised

Eesti Pagulasabi sotsiaalne ettevõte Siin & Sääl alustab kultuuriürituste sarja

laine uudised-laine
30. september 2020

Oktoobris alustab Eesti Pagulasabi sotsiaalne ettevõte Siin & Sääl kultuuriürituste sarja, mille kaudu tutvustavad siinsed pagulased ja rändetaustaga inimesed enda päritolumaade rikkalikku tausta. Esimene kultuuriõhtu leiab aset 7. oktoobril Tallinnas ning selle teemaks on Süüria.

 “Võõrapärane ja tundmatu võib tekitada hirmu. See on arusaadav ja küllap ka inimlik. Kultuuriürituste sarja abil tahame Eestis elavaid erinevaid kogukondi üksteisele lähemale tuua ning omavahel paremini tuttavaks teha. Näeme igapäevaselt oma töös, et sõltumata sellest, kust sa pärit oled, oleme kõik ikkagi inimesed oma mõtete, hirmude, rõõmude ja unistustega,” ütles  Eesti Pagulasabi tugiteenuste juht Anu Viltrop.

Esimesel Süüria kultuuriõhtul tutvustab oma riigi traditsioone ja kombeid ning räägib lugusid Siin & Sääl kokk ning keeleõpetaja Shereen Belal. Pakutakse klassikalisi Süüria toite ning tutvustatakse araabia rütme ning hennamaalinguid, esineb Müstika tantsukooli juht Beriti Vill.

Süüria kultuuriõhtu toimub 7. oktoobril kell 18 kogukonnakeskuses Siin & Sääl, aadressil Liivalaia 28, Tallinn. Registreerimine: info@siinjasaal.ee

Järgneval kultuuriõhtul, 11. novembril saab tutvuda Türgiga, lisaks korraldab Siin&Sääl oktoobris afrobeat tantsu töötuba ning noorte linnalaagrit, detsembris jõulubasaari.

Lisainfo:
Madle Timm
Eesti Pagulasabi kommunikatsioonijuht
57835266