Uudised

Esimesed Eesti noored saavad ülemaailmse noorte arenguprogrammi autasud

laine uudised-laine
26. august 2021

Täna pärastlõunal annab Briti suursaadik Eestis Ross Allen üle esimesed autasud noorte Arengupreemia pronkstaseme läbinutele. Arengupreemia ehk The Duke of Edinburgh’s International Award on Ühendkuningriigis algatatud ja üle maailma tuntud noorte arenguprogramm, mis on viimase 60 aasta jooksul inspireerinud miljoneid noori inimesi oma elu muutma. Eestis rakendab programmi Eesti Skautide Ühing.  

Briti saadik Ross Alleni sõnul on tal väga hea meel tunnustada esimesi Eesti noori, kes programmi läbisid. „Duke of Edinburgh’s  Award’i programmis osaleb üle miljoni inimese üle maailma. Prints Philip oli pühendunud noorte õppimise, hariduse ja enesetäiendamise toetaja, Arengupreemia programmi jätkamine on viis tema pärandi elushoidmiseks,“ ütles saadik. Eesti Skautide Ühingu peaskaut Siim Maripuu lisas: “Noorte Arengupreemia on Eesti noorte võimalus saada osa rahvusvahelisest programmist, mille käigus noored õpivad oma arengu eest ise vastutust võtma ja ise oma arengut planeerima. Hea meel on, et noorte Arengupreemia tegemiseks on leitud turvalisi võimalusi ka erinevate piirangute ajal.”

The Duke of Edinburgh’s International Award on vabatahtlik mitte-võistluslik enesearenguprogramm, millest saavad võtta osa kõik soovijad vanuses 14-24 eluaastat. Noored, kes programmi läbivad, muutuvad palju enesekindlamaks ja iseseisvamaks, arendavad oma suhtlusoskust ja juhiomadusi ning õpivad keerulistele olukordadele lahendusi leidma. Programm loodi Suurbritannias 1956. aastal Edinburghi hertsogi Prints Philipi eestvedamisel ning tänaseks saab sellega liituda enam kui 140 riigis koolide, ülikoolide, tööandjate, noorte organisatsioonide ja paljude skautide ühingute kaudu, sealhulgas UK Scout Association kaudu.

Eesti Skautide Ühing on üks suurematest Eesti noorteorganisatsioonidest, pakkudes iganädalaseid tegevusi ning tuues kokku erinevate oskuste ja vajadustega lapsi ning noori kogu Eestist – maakohtadest ja linnadest, eesti- ja venekeelsest keskkonnast.

Lisainfo: 

Arengupreemia projektijuht Talvi Põldma
55549102
Eesti Skautide Ühing | Estonian Scout Association