Uudised

Euroopa kodanikualgatusega seistakse vastu plaanile taas lubada kosmeetikatoodete valdkonnas loomkatsete tegemine

laine uudised-laine
6. september 2021

Dove, The Body Shop ja loomaorganisatsioonid üle Euroopa on ühendanud jõud, et üheskoos seista vastu plaanile taas lubada loomkatsete tegemine kosmeetikatoodete valdkonnas ja päästa julmusevaba kosmeetika Euroopas. Selleks kutsuvad nad inimesi allkirjastama Euroopa kodanikualgatust.

Loomkatsete tegemine kosmeetikatoodetel ja loomadel testitud kosmeetikatoodete müük on Euroopa Liidus olnud keelustatud 2013. aastast, kuid Euroopa Kemikaaliamet (ECHA) soovib uusi loomkatseid koostisosadega, mida tarbijad on juba aastaid ohutult kasutanud. Selle valguses algatati täna Euroopa kodanikualgatus, et loomkatsete tegemisele vastu seista.

Eestis aitab allkirju koguda ja infot levitada loomade eestkoste organisatsioon Loomus, millel on eelmise aasta lõpust ka loomasõbraliku ilu ehk LILU töörühm. Töörühma kuuluv Loomuse juhatuse liige Sirli Spelman ütles, et loomkatsete lubamine kosmeetikatoodete koostisosadel oleks suur samm tagasi.

“Me oleme liikumas järjest loomasõbralikuma maailma suunas ja seni on sihiks olnud kogu maailmas keelustada kosmeetikatoodete loomadel testimine, kuid selle otsusega liiguks Euroopa Liit vastupidises suunas. Ükski loom ei peaks kellegi ilu ega edevuse pärast kannatama,” lisas Spelman.

Euroopa Liidu kodanikud saavad anda oma allkirja kodanikualgatusele, et näidata, et nad toetavad kosmeetikatoodete valdkonnas loomkatsete keelu kaitsmist ja tugevdamist. Lisaks soovivad allkirjastanud eurooplased Euroopa Liidult konkreetset plaani, kuidas liikuda järk-järkult loomkatsetevaba teaduse suunas.

Anna oma allkiri siin: http://www.savecrueltyfree.eu/

Lisainfo:

Annaliisa Post
Kommunikatsioonijuht / Communications Manager
Juhatuse liige / Board Member
MTÜ Loomus
annaliisa@loomus.ee
+372 5693 8651
www.loomus.ee