Uudised

Heategevuslikul üritusel Käpakäik osales üle 200 loomasõbra

laine uudised-laine
7. juuni 2022

Eesti Loomakaitse Selts (ELS) eestvedamisel toimus pühapäeval Tallinna Vanalinna Päevade raames kaheksas Käpakäik. Käpakäik on iga-aastane heategevuslik sündmus, millega aidatakse kodutuid, hüljatuid, hättasattunud ja väärkoheldud loomi. Loomade heaks koguti ligi 700 eurot.

Pühapäeval oli loomasõpradel võimalus koos oma neljajalgse sõbraga kuulata paneeldiskussiooni, osaleda rongkäigul läbi vanalinna, panna ennast proovile mitteametlikul koertenäitusel, tasuta kiibistada ja vaktsineerida oma lemmikloom, tutvuda erinevate lemmikloomadele suunatud teenustega ja õppida kuidas linnas koeraga jalutada. 

Loomasõpradele suunatud meelelahutusprogramm algas paneeldiskussiooniga “Loomasõbralik aasta 2022”. Diskussioonist võtsid osa loomakaitseorganisatsioonid Eesti Loomakaitse Selts, Loomus, Nähtamatud Loomad ja Varjupaikade MTÜ. Paneelis arutati, mis on  loomakaitseorganisatsioonide 2022. aasta võidud ja tulevikuplaanid ning kuidas saab iga inimene elada loomasõbralikumalt. 

Heategevuslikul rongkäigul osales sadakond koera. “Käpakäigu eesmärk on kutsuda inimesi üles märkama meie neljajalgseid sõpru ning mul oli hea meel näha, et täitsime oma eesmärgi. Tallinna Vanalinna Päevade osalejatele tulid naeratused näole, kui marssisime käpalistega läbi vanalinna. Inimesed astusid eemale ja tegid tee vabaks, et anda koertele ruumi liikumiseks,” sõnas ELS turundus- ja kommunikatsioonijuht Agnes Blank.

Koeraomanikel oli võimalus ennast proovile panna mitteametlikul koertenäitusel, kuhu oli oodatud osalema nii segaverelised kui tõukoerad. Võisteldi viies kategoorias: allapõlve ja ülepõlve koerad, veteranid, kutsikad ning Best in Show. Kokku osales 34 koera, kelle seast valiti näituse parimaks segavereline veteran Mike.

Lisaks said üritusel koeraomanikud õppida, kuidas linnas koera paremini kuuletuma panna, ja loomasõbrad nautida agility etteastet ning koerad valida oma lemmik Ruudi Cakes maiustuse. 

Päeva jooksul tutvustasid ettevõtted loomadele suunatud teenuseid ja tooteid. Näiteks oli koertel võimalus minna massaaži, läbida nuuskimisrada ja proovida agility elemente. Muidugi ei saanud Käpakäigult lahkuda ilma uue mänguasja või kaelarihmata. Tallinna linn toetas lemmikloomade tasuta vaktsineerimist ja kiibistamist. Kokku käis vaktsineerimas või kiibistamas 41 lemmiklooma.


“Tõsiselt hea meel oli näha nii võrd palju rõõmust lehvivaid sabasid ning naerul nägusid. Aitäh osalejatele, vabatahtlikele ning koostööpartneritele. Terve päev oli väga vahva just tänu Teile. Kogusime loomade heaks ligi 700 eurot,” lisas Blank.

Galerii: https://drive.google.com/drive/folders/1BQZQR-k1gkOpXRND_EL01nfVyP6kDomj?usp=sharing

Eesti Loomakaitse Selts on 2000. aasta kevadest tegutsev loomasõpru ühendav mittetulundusühing, mille missiooniks on abivajavate loomade heaolu tagamine ja parandamine ning loomade väärkohtlemise ennetamine. Missiooni viiakse ellu loomade otsese abistamise, avalikkuse teavitamise, inimeste koolitamise ning õigusloomes osalemise ja loomakaitsealase järelevalve teel.