Uudised

IRONMAN sarja triatlonite eelõhtul toimuvad heategevusjooksud asenduskodus elavate laste toetuseks

laine uudised-laine
23. mai 2018
15. juuni õhtul Otepääl ning 3. augusti päikeseloojangul Tallinnas Vabaduse väljakul antakse start Seve Ehituse heategevusjooksule, mis eelnevad IRONMAN 70.3 Otepää triatlonile ning esmakordselt toimuvale IRONMAN Tallinn täispikale triatlonile. Heategevusjooksude eesmärk on toetada asenduskodus elavate laste psühholoogilist nõustamist.

TÜ Kliinikumi Lastefond on alates 2010. aastast toetanud annetajate abiga asenduskodus kasvavatel lastel saada täiendavat psühholoogilist ja terapeutilist tuge, kattes eripedagoogi ning tegevusterapeudi töötasu ning transpordikulud. Viimasel kahel aastal on asenduskodulaste toetuseks kogunud heategevusjooksu korraldamisega raha ka IRONMAN 70.3 Otepää triatloni raames.

Sellel aastal toimub juunikuus IRONMAN 70.3 Otepää poolpikk triatlon ning esmakordselt augustis IRONMAN Tallinn täispikk triatlon. Mõlema suure rahvusvahelise triatlonfestivali raames korraldatakse taaskord asenduskodu laste toetuseks Seve Ehituse heategevusjooks ning annetuste kogumine.

Otepääl Pühajärve ääres antakse heategevusjooksule start 15. juuni õhtul kell 19:00 ning Tallinnas Vabaduse väljakul 3. augustil päikeseloojangul, kell 21:43.

Jooksu osalustasuna palutakse teha vähemalt 15 euro suurune annetus asenduskodus elavate ja varjupaigas viibivate laste psühholoogilise abi toetuseks. Ülekanne on võimalik teha SA Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefondi annetuskontole, lisades selgituseks „IRONMAN“:

Swedbank IBAN EE682200221015828742;

SEB IBAN EE261010220014910011;

Nordea IBAN EE791700017000285384;

LHV IBAN EE527700771000610813.

Möödunud pühapäeval, 20. mail külastas IRONMAN sarja meeskond koos Lastefondi esindajatega ka Tudulinna asenduskodus elavaid lapsi ning korraldas neile spordipäeva ja ühise pannkoogiküpsetamise. Toimunud üritusest võttis osa ka Märt Avandi, kes treenis ja osales IRONMAN 70.3 Otepää poolpikal triatlonil eelmisel aastal ning on stardis ka käesoleval aastal.

Lastefondi strateegiajuht Küllike Saar ütles, et just sellised üritused lähendavad erinevaid koostööpartnereid ning toovad ühise eesmärgi käeulatusse. “Oleme tänulikud IRONMANi meeskonnale, kes aitab koguda annetusi, et pakkuda asenduskodu lastele psühholoogilist nõustamist, ning Tudulinna asenduskodule, kes teevad suurepärast tööd nii keerulises valdkonnas,” avaldas Saar.

IRONMAN sarja Eesti võistluste projektijuht Ago Arro nendib, et rahvusvaheline triatlonfestival on teinud TÜ Kliinikumi Lastefondiga juba mitu aastat koostööd, korraldades heategevusjookse ning aidates koguda annetusi Tudulinna asenduskodus elavate laste jaoks.

“Suvise ilmaga toimunud spordipäev oli üks osa meie panusest ning soovime koostööd jätkata, et kolme aasta jooksul aidata koguda kõigi asenduskodude jaoks rohkem toetust,” tõi Arro välja.

Fotod Tudulinna asenduskodus toimunud spordipäevast ja ühisest pannkoogiküpsetamisest: https://onedrive.live.com/?authkey=!AKT8NBbw2DVjErU&id=F4708ACA4C51F2B8!4660&cid=F4708ACA4C51F2B8. (Fotograaf Ergo Kukk)

SA TÜ Kliinikumi Lastefond on üks vanimaid ja suuremaid üle-eestilisi lastehaiglate juures tegutsevaid heategevusorganisatsioone, mis on alates 2000. aastast annetajate abiga toetanud erinevatele haiglatele seadmete soetamist ning eriravi või -hooldust vajavaid lapsi ja nende peresid kokku üle kolme ja poole miljoni euroga. Lastefondi vahendusel on võimalik haigeid lapsi aidata hakates püsiannetajaks aadressil https://www.lastefond.ee/pusiannetus/vormista-pusiannetus/. Toetuse taotlemiseks või abivajajatest teada andmiseks palume kirjutada e-mailile info@lastefond.ee.

Lisainfo:

Küllike Saar

SA TÜK Lastefondi strateegiajuht

Tel: (+372) 524 6580

E-post: kyllike.saar@lastefond.ee