Uudised

Katrin Lust ja Kuuuurija said tänukirja aasta kõige loomasõbralikuma teo eest

laine uudised-laine
18. november 2018
ELS-i küsitluses valiti 2018. aasta kõige loomasõbralikumaks teoks kassi- ja koeravabrikute uurimine Kuuuurija ja Katrin Lusti poolt. Teo tunnustuse vääriliseks 40% loomasõpradest. Eesti Loomakaitse Selts (ELS) käis täna saatejuhile Katrin Lustile tänukirja üle andmas.

Kuuuurija pälvis tunnustuse lemmikloomavabrikute teema käsitlemise eest. Saates kajastati aasta jooksul kahte juhtumit, kus inimesed olid odava hinnaga soetanud endale koera- või kassipoja, kes peagi haigestus ja suri. Lust tõi kaamera ette loomade müüjad ja teavitas avalikkust.

„Oleme tänulikud Katrin Lustile, kes valis saates teemat käsitleda ja kutsus inimesi ülesse kontrollima enne lemmiklooma võttu looma päritolu ja tausta,“ ütles ELS-i juhatuse liige Geit Karurahu. „Loomakaitsjad üle kogu maailma töötavad selle nimel, et lemmikloomade paljundamine ja müük oleks paremini reguleeritud ja loomadele ohutu. Lisaks turvaline ka tarbijale,“ lisas Karurahu.

Katrin Lust oli tunnustusest pisarateni liigutatud. Lust peab ennast suureks looma sõbraks ja on valmis loomade eest seisma.

Eesti Loomakaitse Selts on 2000. aasta kevadest tegutsev loomasõpru ühendav mittetulundusühing, mille missiooniks on abivajavate loomade heaolu tagamine ja parandamine ning loomade väärkohtlemise ennetamine. Missiooni viiakse ellu loomade otsese abistamise, avalikkuse teavitamise, inimeste koolitamise ning õigusloomes osalemise ja loomakaitsealase järelevalve teel.

Lisateave:

Geit Karurahu

Kommunikatsiooni- ja turundusjuht

+372 55505009

geit.karurahu@loomakaitse.ee