Uudised

Korruptsioonivaba Eesti kutsub noori Riigikogu valimiste vaatlejaprogrammi

laine uudised-laine
24. jaanuar 2019

Vabaühendus Korruptsioonivaba Eesti (KVE) kutsub noori osalema Riigikogu valimiste vaatleja programmis, mille käigus saavad osalejad võimaluse hinnata 21.-27. veebruari eelhääletuse ning 3. märtsi valimispäeva korrapärasust üle Eesti.

“Õiglased ja ausad valimised on iga demokraatia alus. Valimiste vaatlemine on suurepärane võimalus näha meie ühiskonna otsustusprotsessi otse tegevuse keskmes ning samas jälgida, kas kõik toimub läbipaistvalt ja vastavalt seadusele,” selgitab KVE arengukoordinaator Carina Paju.

Korruptsioonivaba Eesti on valimiste vaatlust vabatahtlike toel läbi viinud kahel korral: 2009. aasta kohalike ning 2011. aasta Riigikogu valimiste ajal.

“Suuri rikkumisi ühingu vaatlejad ei märganud, küll aga valmistasid tollal muret valimiskomisjoni liikmete vähene ettevalmistus ja kõrge kehtetuks tunnistatud hääletussedelite arv,” selgitab Carina Paju. “Seekordsete valimiste vaatlemine annab seega hea võimaluse näha, kas midagi on 8 aasta jooksul muutunud. Teisalt on ühingu jaoks oluline tõsta noorte huvi ühiskonnas toimuva vastu.”

Programmi on oodatud kõik vabatahtlikud, eelkõige aga 11. ja 12. klassi õpilased ning kõik üliõpilased, kes tunnevad huvi valimiste korralduse vastu ning soovivad kaasa aidata läbipaistvate ja ausate valimiste tagamisele. Õpilastel, kelle kool on liitunud Kogukonnapraktikaga, on võimalus valimisvaatlus vormistada praktikaks. Vaata, kas Sinu kool on programmiga liitunud, siit või räägi sellest oma ühiskonnaõpetuse õpetajaga.

Registreeri end 10. veebruarini siin. Rohkem infot KVE kodulehel.

Lisainfo:

Carina Paju
Arengukoordinaator | Development Coordinator
Korruptsioonivaba Eesti | Transparency International Estonia
T: +3725072500
E: carina.paju@transparency.ee

www.transparency.ee