Uudised

Lastefond kutsub spordihuvilisi lapsi ja noori osalema heategevuslikul kergejõustikuvõistlusel

laine uudised-laine
12. detsember 2018
Tartu Ülikooli Akadeemiline Spordiklubi korraldab 16. ja 17. detsembril heategevusliku kergejõustikuvõistluse. Kogu registreerimistasu läheb annetusena TÜ Kliinikumi Lastefondi toetavatele haigetele lastele taastusravi ja arendavate teraapiate võimaldamiseks.

Tartu Ülikooli Akadeemilise Spordiklubi spordijuhi Kadri Verniku sõnul on võistlus aasta-aastalt suuremaks kasvanud. „Tartu Ülikooli Akadeemiline Spordiklubi korraldab heategevuslikku kergejõustiku jõuluvõistlust juba kuuendat korda ja igal aastal on võistlust järjest suuremaks kasvanud. Meil on väga hea meel, et kahel võistluspäeval tahavad sporti teha nii paljud lapsed ja mis kõige tähtsam – me saame selle käigus aidata Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefondi, et nad saaksid toetada haigetele lastele vajalikke arendavaid teraapiaid,” nendib ta. “Eelmisel aastal oli võistlejaid üle 600 ja loodame, et ligikaudu sama palju lapsi ja noori tuleb ka tänavu. Loodetavasti suudame ka toetussumma osas isikliku rekordi püstitada ehk ületada mulluse 1589 euro kõrguse lati,“ ütles Kadri Vernik.

Lastefondi strateegiajuht Küllike Hein nendib, et Tartu Ülikooli Akadeemilise Spordiklubi korraldatud heategevuslik jõuluvõistlus on üks selline üritus, kus on heategevusse kaasatud juba väga noored abistajad. “Meil on suur rõõm, et Tartu Ülikooli Akadeemiline Spordiklubi on võtnud südameasjaks noorte kaasamise heategevusse ja oleme väga tänulikud aasta-aastalt kasvavate heategevuslike panuste üle.”

Pühapäeval, 16. detsembril võtavad üksteiselt mõõtu kuni U14 vanuseklassid 30m ja 150/200m jooksudes ning kaugushüppes, 2005-2006 aastal sündinud ka kuulitõukes. Esmaspäeval, 17. detsembril astuvad võistlustulle U16, U18 ja U20 vanuseklassid ning täiskasvanud. Võisteldakse nii 60m, 200m kui ka 800m jooksus, lisaks ka kõrgushüppes, kaugushüppes ja kuulitõukes.

Võistluse paremaks organiseerimiseks on 14. detsembrini avatud eelregistreerimine. Võistlejad saavad ennast üles anda aga ka kohapeal. Eelregistreerimisel on osalustasuks 3 eurot, kohapeal 5 eurot. Kuna ürituse osavõtumaks läheb TÜ Kliinikumi Lastefondi toetuseks, siis on tasumine ainult sularahas. Täpsem ajakava ning eelregistreerimine on järgneval lingil: https://sport.ut.ee/heategevuslik-jouluvoistlus-tuleb-taas/. Iga osaleja saab toetajate poolt premeeritud kingikotiga, parimatele ka diplomid ja meened.

SA TÜ Kliinikumi Lastefond on üks vanimaid ja suuremaid üle-eestilisi lastehaiglate juures tegutsevaid heategevusorganisatsioone, mis on alates 2000. aastast annetajate abiga toetanud erinevatele haiglatele seadmete soetamist ning eriravi või -hooldust vajavaid lapsi ja nende peresid kokku ligikaudu nelja ja poole miljoni euroga. Lastefondi vahendusel on võimalik haigeid lapsi aidata hakates püsiannetajaks aadressilhttps://www.lastefond.ee/pusiannetus/vormista-pusiannetus/. Toetuse taotlemiseks või abivajajatest teada andmiseks palume kirjutada e-mailile info@lastefond.ee.

Lisainfo:

Küllike Hein

SA TÜK Lastefondi strateegiajuht

Tel: (+372) 524 6580

E-post: kyllike@lastefond.ee