Uudised

Loomakaitseorganisatsioonid kutsuvad toidutootjaid üles avalikustama tootmisvõtteid

laine uudised-laine
25. august 2017
Eesti Loomakaitse Selts, Loomade Nimel, loomade eestkoste organisatsioon Loomus ja Nähtamatud Loomad on seisukohal, et elusate loomade prügina käitlemine on julm ning näitab üles erilist hoolimatust elusolendite suhtes.

Talleggi haudejaama juures prügikasti surema jäetud tibude juhtum on EV loomakaitseseaduse jäme rikkumine ja leidnud ühiskonnas palju vastukaja. Loomakaitseorganisatsioonid tänavad kodanikke, kes vastava vihje organisatsioonidele edastasid ja leiavad, et ettevõtted, kes on seepeale oma tootmises toimuvat läbipaistvalt kajastanud, on toiminud tarbija suhtes õiglaselt.

Leiame, et inimesed peaksid üksikasjalikumalt teadma, millised on seosed

intensiivpõllumajanduses peetavate loomade heaolu ja poest hangitava toote vahel.

Loomasõbralik tarbimine tähendab, et oma tarbimisega ei põhjustata teistele olenditele kannatusi. Nii broilereid kui munakanu peetakse ebaloomulikes tingimustes eesmärgiga nad võimalikult kiiresti maksimaalse kasumi eesmärgil maha müüa.

Meie ise valime oma toidu ning selle kasvatus- ja hukkamisviisid. Tarbijatena saame otsustada, kas eelistame suurfarmide või väiketalunike toodangut, kas vähendame või loobume lihast, munast, piimast. Ettevõtjad pakuvad seda, mida tarbijad soovivad, sest iga ost on tellimus järgmiseks samasuguseks.

Kutsume üles toiduga tegelevaid ettevõtteid avalikustama oma tarneahelat ning tootmisviise, et igaüks saaks osturiiuli ees teha teadliku valiku.

Eesti Loomakaitse Selts

Loomade Nimel

Loomus

Nähtamatud Loomad

Lisainfo:

Eesti Loomakaitse Selts

Liisa-Indra Pajuste

liisaindra@loomakaitse.ee

5527367

Loomade Nimel

Anita Jürson

anita@loomadenimel.ee

53880533

MTÜ Loomus

Annika Lepp

annika@loomus.ee

5516564

Nähtamatud Loomad

Kristina Mering
kristina.mering@nahtamatudloomad.ee

53026886