Uudised

Loomakaitsjad alustasid kampaaniat, et Rimi loobuks puurikanade munade müügist

laine uudised-laine
14. august 2017
Loomakaitseorganisatsioon Nähtamatud Loomad alustas kampaaniat, mis kutsub üles Rimi kaubandusketti loobuma puurikanade munade müümisest. Kampaania toimub samal ajal kõigis Balti riikides loomakaitseorganisatsioonide koostöös.

“Viimastel aastatel on paljud suured ettevõtted üle maailma loobunud puurikanade munade müügist,” kommenteeris organisatsiooni Nähtamatud Loomad juhataja Kristina Mering. “Arvestades Rimi positsiooni ühe turuliidrina Eestis, eeldame neilt liidripositsiooni ka loomade heaolu küsimustes. Rimi rõhutab oma kodulehel, kui olulist osa ettevõttest mängib vastutustundlikkus – nüüd on Rimi võimalus sõnu ka tegudes välja näidata,” sõnas Mering.

Eelmisel nädalal avalikustatud kaadrid Leedu suurimatest puurikanalatest tekitasid Baltikumis meediaskandaali. Rohkem kui kolmandiku Leedu munadest tootva ettevõtte kanalas valitsevad kanade elutingimused šokeerisid ka karastunumaid vaatajaid. “Väikesed traatpuurid, kus mitukümmend lindu koos, kellest paljudel puuduvad suled või esinevad vigastused, on puurikanala igapäevane normaalsus. Rimi müüb nendest farmidest pärit mune ka Eestis. On aeg, et tarbijate teadmatuses hoidmine lõppeks ning nr 3 märgistusega munade julm tootmine päevavalgele tuleks,” kommenteeris kampaania esindaja.

Nähtamatud Loomad alustab kampaaniaga, mis kutsub üles tarbijaid mitte külastama Rimi kauplusi, kuni Rimi teavitab avalikkust otsusest lõpetada puurikanade munade müümisest. “Üha kasvav hulk Eesti elanikke on otsustanud vältida puurikanade mune ning eelistavad vabapidamisel kanade mune. On aeg, et Rimi liituks ülemaailmse ettevõtete suunaga, kes on juba loobunud puuridest oma munade tarneahelas ning astunud 21. sajandisse, lõpetades farmide toetamise, mis kanu väikestes puurides hoiavad,” kommenteeris kampaania eestvedaja Kristina Mering.

PETITSIOON: https://www.change.org/p/rimi-loobu-puurikanade-munade-m%C3%BC%C3%BCmisest

KAMPAANIA VIDEO: https://youtu.be/u4zWn8iChTo / https://www.facebook.com/nahtamatudloomad/videos/493708727637723/

Kampaania koduleht on www.rimimunadehind.ee

Lisainfo:

Kristina Mering

MTÜ Nähtamatud Loomad

+372 5302 6886

www.facebook.com/nahtamatudloomad

www.nahtamatudloomad.ee