Uudised

Loomus avaldab valimiskompassi loomasõpradele

laine uudised-laine
6. veebruar 2019

Eesti looma- ja looduskaitseorganisatsioonid Loomus, Varjupaikade MTÜ ja Eesti Ornitoloogiaühing edastasid riigikokku kandideerijatele kolm aktuaalset loomakaitseteemalist küsimust. 12. veebruaril kell 18 tutvustatakse Telliskivi loomelinnakus kandidaatide vastuseid ja erakondadepõhist statistikat. 

Ühingute poolt saadeti tuhatkonnale kandidaadile, sh üksikkandidaatidele, alljärgnevad küsimused:

1) Kas pooldate karusloomafarmide keelustamist?2) Kas pooldate lemmikloomade kohustuslikku kiibistamist ja üleriigilist ühtset registrit?3) Kas pooldate veelindude jahi piiramist?

Kandidaatide vastused avalikustatakse spetsiaalsel veebilehel: kompass.loomus.ee

Valimiskompassi lehel on võimalik sorteerida vastuseid kandidaadi nime, erakonna ja valimisringkonna järgi. Kandidaatide vastustest lähtuvalt on määratud ka lihtsustatud tonaalsus (positiivne, neutraalne, negatiivne).
Kandidaatide vastuseid, erakondadepõhist statistikat ning seda, kuidas valimiskompassi koostati ja kuidas seda kasutada, tutvustatakse 12. veebruaril kell 18-19.30 Tallinnas Mondo koosolekuruumis aadressil Telliskivi 60a/5. Üritus on kõigile tasuta.

Lisainfot Facebookis: https://www.facebook.com/events/287484581940183/

MTÜ Loomus tegeleb loomade huvide ja õiguste kaitsega ning loomade huvide esindamisega ühiskondlikes aruteludes. Loomus seisab eelkõige nende loomade eest, keda kasutatakse põllumajanduses, loomkatseteks, meelelahutustööstuses ja karusnahkade tootmiseks.Lisateave:Annika LeppKommunikatsioonijuhtMTÜ Loomus5516564annika@loomus.ee