Uudised

Loomus ja Eesti Vegan Selts koguvad toiduaineid Lvivi vegan kogukonna supiköögile

laine uudised-laine
4. aprill 2022

Loomus ja Eesti Vegan Selts koguvad neljas Eesti linnas erinevaid toiduaineid, et saata need Ukrainasse Lvivis toimetavale vegankogukonnale. Lvivis peavad kohalikud veganid supikööki, kus pakuvad toitu põgenikele, vabatahtlikele ja sõduritele.

Toiduaineid Lvivi ootame nii Tallinnas, Tartus, Viljandis kui ka Pärnus. Tallinnas on kolmel päeval võimalik toit tuua Loomuse kontorisse, teistes linnades on kokkuleppel. Ostame osa toitu ka ise, mille jaoks võib Loomuse kontole annetada lisades ülekande juurde selgitus.

Kõigile annetajatele toidu valimise lihtsustamiseks tegime erinevates poodides olevate toodete võimalikult soodsate valikute tabeli, mis põhineb meie Lvivi vegan kogukonna kontakti palvel, et koguneks võimalikult väga tooteid, mida nad kasutada ei saa. Lvivi saatmiseks ootame kuivatatud ja konserveeritud ube, kikerherneid, läätsi, herneid; kuivatatud puuvilju; erinevaid veganbatoone; võimalikult suurtes pakendites riisi, tatart, bulgurit ja kuskussi; lastele B12- ja D3-vitamiine. Lisainfot saab FB-ürituse alt.

“Meilt on palju küsitud kuidas saaks ukrainlasi ja ukraina loomi aidata,” ütles Loomuse juhatuse liige Anu Tensing. “Me kõik tahame aidata, aga meie põhiküsimus on olnud, kuidas. Märkasime Lvivi vegan kogukonna abipalvet aidata nende peetavat supikööki, kus pakuvad süüa nii vabatahtlikele, sõduritele kui ka põgenikele. See on hea võimalus toetada nii Ukraina inimesi, sh neid, kes põgenevad koos oma lemmikutega, kui ka aktiviste, kes igapäevaselt loomade eest seisavad,” lisas Tensing.

Toidu viib kohale Toidupank, Loomuse ja Eesti Vegan Seltsi ülesandeks jääb annetused kokku koguda, pakkida ja märgistada. Oma abikäe ulatas Bon Soya, kes annetas kuivatatud sojakotlette ja sojahakki, kokku 30 kg.

“Aitame küll Lvivi vegan kogukonda, aga see ei tähenda, et ainult veganid võivad aidata. Ootame annetusi kõigilt, sest ka supiköök Lvivis pakub kõhutäidet kõigile,” selgitas Eesti Vegan Seltsi juhatuse liige Anny Drobet.

Kui tahad aidata loomi otse, siis kõige parem on toetada Ukraina loomakaitseorganisatsioone näiteks UAnimalsi.