Uudised

Loomus palub europarlamendi kandidaatidelt lubadust toetada loomade heaolu

laine uudised-laine
8. aprill 2019

Loomade eestkoste organisatsioon Loomus pöördub kõikide Eesti Euroopa Parlamendi kandidaatide poole ja pakub neile võimalust alla kirjutada lubadusele toetada Euroopa Parlamendis algatatud loomasõbralikke initsiatiive. 

Parlamendi kandidaadil on võimalik toetada nii üldist kui ka spetsiifilisi lubadusi. Näiteks antakse kandidaadile võimalus anda oma allkiri lubadusele edendada ja toetada poliitikate väljatöötamist, et luua paremad loomade heaolu standardid. Kitsamalt puudutavad lubadused karusloomafarmide keelustamise toetamist liikmesriikides, elusloomade pikamaatranspordi vähendamist, lubadust edendada igasuguste puuride kasutuse kiiret lõpetamist põllumajandusloomade kasvatamisel, lõpetada foie gras’ tootmiseks kasutatavate partide ja hanede sundsöötmine, toetada uute reeglite juurutamist kalade heaolu tagamiseks, kehtestada ELi-ülene metsloomade tsirkuses kasutamise keeld jms. Kokku sisaldab lubadus 21 erinevat punkti.

Üle-euroopalise kampaania VoteforAnimals2019 on algatanud Brüsseli lobiorganisatsioon Eurogroup for Animals, mida Eestis esindab Loomus. Kampaania tarbeks on loodud eestikeelne lehekülg aadressil https://www.voteforanimals2019.eu/et/.

Kampaania toetub värksetele Eurobaromeetri andmetele, mille põhjal usuvad 94% Euroopa kodanikest, et farmiloomade heaolu kaitsmine on oluline.

Eurogroup for Animals on 2003. aastal loodud Euroopa Liidu juures tegutsev lobiorganisatsioon, mille peakorter on Brüsselis. Eurogroupis üle 50 liikme 24 ELi riigist. Eestit esidnav MTÜ Loomus sai organisatsiooni liikmeks 13. juunil 2017. Eurogroupi eesmärk on edendada loomade heaolu läbi seadusandluse, olles sealjuures tugevaks ja tõhusaks Euroopa võrgustikuks.

MTÜ Loomus tegeleb loomade huvide ja õiguste kaitsega ning loomade huvide esindamisega ühiskondlikes aruteludes. Loomus seisab eelkõige nende loomade eest, keda kasutatakse põllumajanduses, loomkatseteks, meelelahutustööstuses ja karusnahkade tootmiseks.

Lisateave:

Eurogroup for Animals 
Sophie De Jonckheere, Communications and Development Manager, 
s.dejonckheere@eurogroupforanimals.org 
Elise Fleury, Campaigns Officer, e.fleury@eurogroupforanimals.org

Tel: +32 2 7400822

MTÜ Loomus

Annika Lepp

Kommunikatsioonijuht

+372 5516564

annika@loomus.ee