Uudised

Maikuus tähistame mitmekesisuse kuud

laine uudised-laine
28. aprill 2021

Mai on Euroopa mitmekesisuse kuu ja Eestis on selle tähtsündmuseks üle-eestiline mitmekesisuse päev 12. mail. Põnevaid ühiskonna mitmekesisust kajastavaid ettevõtmisi ja erinevaid võimalusi tähistamiseks leidub terve kuu vältel. Eesti Inimõiguste Keskus kutsub huvilisi osalema avalikel üritustel ja kutsub kõiki üles ka enda kollektiivis, koolis või sõpruskonnas midagi mitmekesist ette võtma.

Mitmekesisuse päeva ja kuu tähistamist Eestis veavad Eesti Inimõiguste Keskus ja mitmekesisuse kokkuleppega liitunud organisatsioonid. Keskuse mitmekesisuse ja kaasatuse valdkonna juhi Liina Rajaveeri sõnul on mitmekesisuse kuu hea võimalus pöörata tähelepanu iga inimese olulisusele meie ühiskonnas ning märgata vastandumise kõrval just seda, kui palju rõõmu erinevused meile igapäevaselt toovad. “Meie erinevad kogemused, vaatenurgad ja teadmised täiendavad üksteist ja toovad meid kokku – mitmekesisus ühendab. See on ka mitmekesisuse päeva juhtmõte ja me ootame igaüht tähistamisest osa saama!”

Et end inimeste ja maailma mitmekesisuse lainele sättida, on kõigil alates tänasest kuni 12. maini võimalus oma teadmised proovile panna mitmekesisuse päeva viktoriinil ja võita auhindu mitmekesisuse kokkuleppega liitunud organisatsioonidelt. Mitmekesisuse kuu jooksul toimuvatel üritustel saab silma peal hoida inimõiguste keskuse kodulehel. Näiteks saab kuulda mustanahalise muusiku Daryl Davise sõprusest Ku Klux Klani liikmetega, aga ka meie oma Eesti inimeste mõtetest mitmekesisusest, iseendaks olemisest ja võimalustest ühiskonnas kaasa rääkida. Tähistame koos!

Mitmekesisuse päev toimub Eestis juba seitsmendat aastat, Euroopa mitmekesisuse kuu esimest korda. Mitmekesisuse kuud tähistavad 26 Euroopa riiki mitmekesisuse kokkulepete võrgustiku kaudu. Kuu tähistamist veab eest Euroopa Komisjon. 

Lisainfo:
Liina Rajaveer
Inimõiguste keskuse mitmekesisuse ja kaasatuse valdkonna juht
liina.rajaveer@humanrights.ee