Uudised

Mäleta Mind Neljapäev – loomakaitsjad kutsuvad meenutama hukkunud loomi

laine uudised-laine
20. september 2021

Eesti Loomakaitse Selts (ELS) kutsub üles ühinema loomasõpradega üle kogu maailma neljapäeval, 23. septembril, et näidata valgust kodututele loomadele. Mäleta Mind Neljapäeva raames mäletatakse hüljatud loomi, keda ei ole õnnestunud päästa ja näidatakse valgust neile, kellel on veel lootust uuele elule.


Eesti Loomakaitse Selts  ja Tartu Kassikaitse kutsuvad üles kõiki loomasõpru jagama päästetud või kodutute lemmikute lugusid sotsiaalmeedias. “Varjupaigast kassi võtmine on muutunud üsna tavapäraseks, kuid koertega veel pelgatakse. Kutsume üles nii koerte, kasside kui ka näriliste omanike jagama oma edulugu. See annab kindlasti julgustust mitmetele inimestele otsuse tegemiseks,” kommenteeris Eesti Loomakaitse Seltsi kommunikstsiooni- ja turundusjuht Agnes Blank. 

Süüdatakse ka virtuaalsed küünlad, et mälestada loomi, keda ei õnnestunud päästa. „Vahel jõuame loomani liiga hilja. Suvel oli juhtum, kus teatati hüljatud rotist Maardus. Rotile leiti küll hoiukodu vähem kui tunniga, kuid kliinikusse minnes selgus, et näriline vajab operatsiooni. Tema organism ei jõudnud kahjuks enam võidelda ja ta hukkus,” jagas kurba lugu Agnes Blank. “Alati pole lood nii traagilised, kuid siiski kurvad. Varjupaikadest lemmiklooma võttes soovitakse paljudel juhtumitel adopteerida just kaisukarusid ning loomapoegi. Loomad, kes on tulnud kolooniatest või aastaid tänavatel elanud, ei soovi palju tähelepanu ja võivad nii veeta aastaid varjupaigas. Kui kas või üks loom leiab sellel päeval endale uue peremehe, on see suur võit.” 

Kui soovid „Mäleta Mind Neljapäevast” osa võtta, siis mine külasta kampaania kodulehte ja vaata kuidas saad oma lemmiklooma lugu jagada ja/või meie hulgast lahkunud kodutuid loomi mälestada: https://loomakaitse.ee/maletamindneljapaev/. Näitame valgust ja mälestame!

Eesti Loomakaitse Selts on 2000. aasta kevadest tegutsev loomasõpru ühendav mittetulundusühing, mille missiooniks on abivajavate loomade heaolu tagamine ja parandamine ning loomade väärkohtlemise ennetamine. Missiooni viiakse ellu loomade otsese abistamise, avalikkuse teavitamise, inimeste koolitamise ning õigusloomes osalemise ja loomakaitsealase järelevalve teel

Lisateave:

Agnes Blank

Kommunikatsiooni- ja turundusjuht

+372 55505009 

agnes.blank@loomakaitse.ee