Uudised

Merekaitsele pühendatud Taimetoidumessil astub üles kuulus vaalakaitsja

laine uudised-laine
22. oktoober 2018
Traditsiooniliselt novembri esimesel nädalavahetusel korraldavad MTÜ Loomus ja Eesti Vegan Selts Kultuurikatlas Baltimaade vanimat Taimetoidumessi, mis vältab sel aastal terve nädalavahetuse ja on pühendatud mere ning mereloomade kaitsele. Messi peaesinejaks on kapten Alex Cornellisen, kes juhib kuulsat rahvusvahelist ookeanikaitse organisatsiooni Sea Shepherd, mille üks peamisi eesmärke on takistada vaalapüüdjaid.

Kahepäevasel messil osalevad ettevõted Eestist ja välismaalt, toimuvad loengud, filmiesitlus ja töötoad. Lisaks Sea Shepherdile astuvad teiste seas üles Rootsi veganfarmer Gustaf Söderfeldt, Soome farmiloomade varjupaiga asutaja Piia Anttonen ja tuntud zooloog Aleksei Turovski. Esimesel messipäeval esilinastub Eestis populaarne dokumentaalfilm “The End of Meat”, kohal on ka filmi režissöör Marc Pierschel.

Järjekorras juba kaheksanda Taimetoidumessi eesmärk on tutvustada täistaimseid tooteid ja vegan elustiili. Üritus saab teoks ligi 60 vabatahtliku abiga.

Taimetoidumess 2018 on Tallinna Kultuurikatlas 3. ja 4. novembril kell 11.00-17.00. Kahepävane pilet maksab 5, ühepäevane 3 eurot.

Taimetoidumessi suursponsor on Sea Crunchy, toetajad Noesis Foods OÜ, Svenska Bioforce AB Eesti filiaal, Vigri kohvik, Biomarket, Original Sokos Hotel Viru, Herbi ja Kultuurikatel.

FOTOD

Taimetoidumess 2017: https://tinyurl.com/taimetoidumess2017

Sea Shepherd – Alex Cornelissen: https://tinyurl.com/alexsea

Taimetoidumess Facebookis: https://www.facebook.com/veganfair

Taimetoidumess Instagramis: https://instagram.com/taimetoidumess/

Taimetoidumessi üritus: https://www.facebook.com/events/2072119399467540/

Taimetoidumessi koduleht: www.taimetoidumess.ee

Lisateave:

Annika Lepp

+372 55 165 64

www.taimetoidumess.ee

annika@taimetoidumess.ee