Uudised

Mitmekesisust väärtustavate tööandjate ring laieneb

laine uudised-laine
24. november 2021

Täna, 24. novembril liituvad seitse organisatsiooni mitmekesisuse kokkuleppega. Väärtuspõhisele kokkuleppele panevad allkirja Compensa, DHL Logistics, Inission, JK Tallinna Kalev, Fintech Legal Centre, Solis Biodyne ja YFU Eesti. Koos uute liitujatega kuulub Eesti mitmekesisuse kokkuleppe võrgustikku 147 tööandjat, keda toob kokku ühine huvi erinevusi austava töökultuuri, innovaatiliste ideede ja mitmekesiste kogemuste toel saavutatud edu vastu.

Mitmekesisuse kokkulepe on vabatahtlik lepe, millega liitudes kinnitab ettevõte, vabaühendus või avaliku sektori organisatsioon, et austab inimeste mitmekesisust ja väärtustab võrdse kohtlemise põhimõtet nii oma töötajate, klientide kui koostööpartnerite seas. Liituvad organisatsioonid teavad, et mitmekesisem töötajaskond ja kaasav, inimkeskne juhtimine toovad kasu nii organisatsioonile kui kõigile seal töötavatele inimestele. 

“Mitmekesisuse väärtustamine ja kaasamine on meie jaoks hoolimine. Ilma mitmekesisuseta ei oleks meie jalgpalliklubi pooltki selline, nagu see on seda täna, ja tunneme, et see on klubi jätkusuutlikkuse üks alustest. Kokkuleppega liitumine on kinnituseks klubi liikmetele, et siin on neil turvaline,” sõnas leppega liituva jalgpalliklubi Tallinna Kalev tegevjuht Diana Tagaväli. Erinevustega arvestavat töökeskkonda luues panustavad mitmekesisuse kokkuleppe organisatsioonid sellisesse ühiskonda, kus kõigil oleks hea olla.

Samuti täna leppe allkirjastava Inissioni tegevjuhi ja omaniku Fredrik Bergheli sõnul on nende ettevõtte põhiväärtused usaldus, täpsus, paindlikkus ja avatud suhtumine. “On oluline, et oleksime professionaalsed ja meid saaks usaldada. Seetõttu kasutame põhiväärtusi teejuhina kõiges, mida teeme, ka ettevõtte kultuuri kujundamises. See on midagi, millega me Inissionis tegeleme iga päev. Meie ettevõttes töötavad väga erineva taustaga inimesed ja mitmekesisuse kokkuleppega liitumine annab meile võimaluse suhelda teiste sarnaste ettevõtetega ja jagada kogemusi,“ lisas Berghel.

Kõik mitmekesisuse kokkuleppega liitunud erinevate tegevusvaldkondade organisatsioonid moodustavad võrgustiku, et ühiselt jagada mitmekesisuse juhtimise kogemusi ja edendada ühiskonnas võrdset kohtlemist.
Liitumisüritus toimub virtuaalselt ja osalema on oodatud kõik mitmekesisuse teemade huvilised. Üritusel kuuleb Eesti ühe suurema IT-valdkonna tööandja, kvaliteedimärgiga “Austame erinevusi” tunnustatud Playtechi põnevat kogemuslugu. Personalidirektor Triin Sikkal räägib, miks ja kuidas nemad mitmekesisuse ja kaasatusega tegelevad.
Mitmekesisuse kokkulepe sai Eestis alguse 2012. aastal ja sarnased mitmekesisuse võrgustikud toimivad 26 Euroopa riigis. Eestis koordineerib kokkuleppega seotud tegevusi Eesti Inimõiguste Keskus.