Uudised

Mondo kogus Beiruti toetuseks 10 253 eurot

laine uudised-laine
25. august 2020

Mondole tehti Beiruti plahvatuses kannatanud perede toetuseks annetusi summas 10 253 eurot. Annetusi kasutatakse toiduabi jagamiseks, kokku saab kuuajase toiduvaru enam kui 230 perekonda.

“Me oleme tõesti tänulikud ja isegi pisut üllatunud, et annetusi kogunes nõnda palju. Kokku andis oma panuse 159 inimest, annetusi ei tehtud mitte ainult Eestis, vaid GoGetFunding keskkonna kaudu saime ka rahvusvahelisi annetusi. Beiruti inimeste raske olukord läheb inimestele südamesse üle maailma,” ütles Mondo humanitaarabiekspert Kristi Ockba. 

Toidupakid 230 perekonnale jagab kolme nädala jooksul laiali Mondo kohalik partnerorganisatsioon Development for People and Nature Association (DPNA). Eelistatakse kõige haavatavamas olukorras inimesi – vanureid, lastega peresid, üksikemasid ja töötuid. 

“Täna on plahvatusest möödunud 21 päeva. Inimesed said alguses toiduabi kuuks ajaks ja need varud hakkavad otsa saama, nii et praegu on õige hetk taas abi jagada. Eile jagasime tänavatel 2350 toidupakki, lisaks neile tulid sajad inimesed meie juurde ja palusid end nimekirja lisada,” ütles DPNA töötaja Hiba Antoun. “Vahetult pärast plahvatust valitses linnas kaos, praeguseks on abitegevus rohkem organiseeritud. Samas hakkavad paljud alles nüüd taipama, kui halb olukord tegelikult on. Tänavatel on konflikte. Inimesed on kaotanud töö. Neil on praeguses olukorras vaja lootust ja tuge, et mitte kõigele käega lüüa ja Liibanonist põgeneda. Eestlaste annetused on meile toeks, sest lisaks toiduabile annab meile lootust teadmine, et meist hoolitakse. Loodame väga, et nüüd, kui Liibanon pole enam uudiste põhiteema, meid täielikult ei unustata,” lisas ta. 

Mondo töötab Liibanonis 2016. aastast, pakkudes tuge seal elavatele Süüria pagulastele. Riigis, mis on pindalalt neli korda väiksem kui Eesti, elab 1,5 miljonit pagulast, kes moodustavad tervelt veerandi elanikkonnast. Pärast katastroofi vajavad abi nii pagulased kui kohalikud, õnnetusest on mõjutatud kokku umbes 700 000 inimest. Plahvatuses hukkus üle 200 ja kodu kaotas ligi 300 000 inimest, samuti hävisid linna viljatagavarad.

Mondo Kriisifondi kontole saab ka edaspidi Beiruti toetuseks annetusi teha: MTÜ Mondo, EE491010220099409013, selgituseks “Beirut”.

Fotod Flickris.

Lisainfo:
Kristi Ockba
MTÜ Mondo humanitaarabi ekspert
+37253402920
kristi.ockba@mondo.org.ee