Uudised

Mondo stipendiumikonkursi tähtaeg läheneb

laine uudised-laine
6. aprill 2020

MTÜ Mondo poolt välja kuulutatud ajakirjanikele suunatud stipendiumikonkursi eesmärk on kajastada Eesti arengukoostööd ning kestliku arengu teemasid. Konkursi tähtaeg on 9. aprill. Ühe stipendiumi suurus on kuni 2500 eurot, kokku antakse välja kolm stipendiumi.

Stipendium on mõeldud ajakirjaniku lähetamiseks riiki, kus olles või kust naastes avaldab ajakirjanik paberväljaannetes, televisioonis, raadios ja/või online-keskkondades vähemalt kaks erinevat meediakajastust, mis käsitlevad arengukoostööd ja/või kestliku arengu eesmärke. Stipendiumi saab kasutada käesoleva aasta lõpuni vastavalt stipendiaadi ning tema väljaande võimalustele ja vajadustele. 

Stipendiumile kandideerima oodatakse eelkõige välispoliitikast, arengukoostööst ning kestlikust arengust varem kirjutanud ajakirjanikke, kuid tugeva motivatsiooni korral on võimalik stipendium pälvida ka muudele teemadele keskendunutel. 

Stipendiumile kandideerimiseks on vajalik esitada järgnevad dokumendid:

  • Ajakirjaniku CV
  • Kaks näidist varasematest teemakohastest töödest
  • Motivatsioonikiri koos stipendiumi kasutusettepanekuga (sh: teemad, mida soovitakse kajastada; riik, kuhu soovitakse reisida; aeg, millal reis aset leiaks; väljaanded, milles meediakajastused ilmuksid)
  • Stipendiumi kasutamise eelarveettepanek (vabas vormis, infoga eeldatavate kulude kohta)

Stipendiumile kandideerimise tingimused:

  • Stipendium jagatakse eelisjärjekorras riikidesse, kus Eesti viib ellu oma arengukoostöö projekte
  • Stipendiumi pälviv ajakirjanik nõustub osalema MTÜ Mondo korraldatavatel asjakohastel kohtumistel ja üritustel
  • Stipendiumi kasutamise kord kinnitatakse stipendiumi saaja ja MTÜ Mondo vahelise vastava lepinguga

Kandideerimiseks vajalikud dokumendid palume saata e-maili aadressil ave@mondo.org.ee pealkirjaga “Stipendiumikonkurss” hiljemalt 09.04.2020 kell 17. Vajadusel korraldatakse kandidaatidega ka vestlusvoorud. Stipendiumikonkursi võitjatega võtame ühendust hiljemalt 30. aprilliks. 

Stipendiumide väljaandmist toetab Eesti Välisministeerium arengukoostöö vahenditest.

Lisainfo:

Ave-Marleen Rei
MTÜ Mondo
+37253585343
ave@mondo.org.ee
www.mondo.org.ee