Uudised

Mondo stipendiumikonkurss – tähtaeg 15. aprill

laine uudised-laine
15. aprill 2019

MTÜ Mondo ajakirjanikele suunatud stipendiumikonkursi tähtaeg läheneb. Stipendiumi eesmärgiks on kajastada Eesti arengukoostööd ning kestliku arengu teemasid. Stipendiumi suurus on kuni 1800 eurot. Kandideerimise tähtaeg on 15. aprill 2019. eemasid. Stipendiumi suurus on kuni 1800 eurot. Kandideerimise tähtaeg on 15. aprill 2019. 

Stipendium on mõeldud ajakirjaniku lähetamiseks riiki, kus olles või kust naastes avaldab ajakirjanik vähemalt kaks erinevat artiklit, fotoreportaaži või muus ajakirjanduslikus formaadis lugu, mis kajastavad arengukoostööd ja/või kestliku arengu eesmärke. Stipendiumist peab ajakirjanik katma kõik reisimisega ning lugude valmimisega seotud kulud. Reisi toimumise aja valib stipendiumi pälvinud ajakirjanik, lood peavad ilmuma 2019. aasta jooksul. 

Stipendiumile kandideerima oodatakse eelkõige välispoliitikast ning arengukoostööst varem kirjutanud ajakirjanikke, kuid tugeva motivatsiooni korral on võimalik stipendium pälvida ka muudele teemadele keskendunutel. Stipendiumile kandideerimiseks on vajalik esitada järgnevad dokumendid:

–          Ajakirjaniku CV.

–          Vähemalt kolm näidist varasematest teemakohastest töödest.

–          Motivatsioonikiri koos stipendiumi kasutusettepanekuga (sh: teemad, mida soovitakse kajastada; riik, kuhu soovitakse reisida; aeg, millal reis aset leiaks; väljaanded, milles artiklid ja reportaažid ilmuksid).

–          Stipendiumi kasutamise eelarveettepanek (vabas vormis, infoga eeldatavate kulude kohta).

Stipendiumile kandideerimise tingimused:

–          Stipendium jagatakse eelisjärjekorras riikidesse, kus Eesti viib ellu oma arengukoostöö projekte

–          Stipendiumi pälviv ajakirjanik nõustub osalema MTÜ Mondo korraldatavatel asjakohastel kohtumistel ja üritustel.

–          Stipendiumi kasutamise kord kinnitatakse stipendiumi saaja ja MTÜ Mondo vahelise vastava lepinguga.

Stipendiumi annab välja žürii, kuhu kuuluvad MTÜ Mondo, Kestliku Arengu Koalitsiooni ja Eesti Välisministeeriumi esindajad.

Kandideerimiseks palume saata vajalikud dokumendid aadressil ave@mondo.org.ee pealkirjaga “Stipendiumikonkurss” hiljemalt 15.04.2019 kl 17.00. Vajadusel korraldatakse kandidaatidega ka vestlusvoorud.

Ajakirjaniku lähetamist toetab Eesti Välisministeerium arengukoostöö vahenditest.

Lisainfo:

Ave-Marleen Rei

MTÜ Mondo

+37253585343

www.mondo.org.ee