artikkel

Mondo tunnustas noori maailmamuutjaid

laine
Foto:

Mondo andis 30. mail tunnustusüritusel üle auhinnad noortele, kes on õppeaasta jooksul tõmmanud teiste noorte tähelepanu üleilmsetele kriisidele ja nendele lahenduste otsimisele. Mondo Maailmakooli noortekonkursi võitsid Tallinna Kesklinna Vene Gümnaasiumi ja Kalmetu Põhikooli õpilased. Maailmapäevade peaauhinna sai Tallinna Kuristiku Gümnaasium kriiside teemaliste sündmuste eest.

“Paratamatult seisame täna silmitsi mitme globaalse kriisiga. Maailmapäevade ja noortekonkursiga tahtsime tänavu noori julgustada just tulevikulootuse suunas – koos ja nutikalt tegutsedes on võimalik maailma paremaks muuta,” sõnas Mondo Maailmakooli juht Maria Sakarias. 

Mondo noortekonkursi teema oligi “Teated tulevikust”. Esimese koha nooremas vanusegrupis võitsid Lisete Enders ja Lumme Marie Juhkamsoo Kalmetu Põhikoolist, kelle makett tõmbas koolis originaalselt ja loovalt tulevikulootusele tähelepanu. 

Vanemas vanusegrupis võitsid Julia Land ja Marem Uzhakhova Tallinna Kesklinna Vene Gümnaasiumist, kelle veebileht koos sisutekstide ja videotega on professionaalne ning põhjalik. 

“Võidutööd on väga sügavalt läbimõtestatud ja ideed unikaalsed. Väga tugev oli ka tööde tehniline teostus,” sõnas konkursi peakorraldaja, Mondo haridusekspert Mari Jõgiste. Noortekonkursi tunnustatud töid näeb veebinäituselt

Maailmakooli tänuüritusel said auhinnad ka kooliaasta jooksul maailmapäevi korraldanud haridusasutused. Maailmapäev on ühe- või mitmepäevane sündmus, mil haridusasutuses keskendutakse globaalsetele teemadele. 

Mondo maailmapäevade konkursil võitis peaauhinna Tallinna Kuristiku Gümnaasium, kus kogu kool tegutses koos kogukonnaga teemal lapsed ja noored kriiside keskel. “Klassides arutati väga mitmekesistel teemadel toidust, laste õiguste ja põgenike või erinevate kriiside koosesinemiseni,” sõnas Maria Sakarias. 

Eriauhindadena sai Konguta Kool “Kogukonna kaasaja auhinna”, Sillaotsa Kool “Koolipere kaasaja auhinna”, Saku Gümnaasium “Kõige mitmekesisem maailmapäev auhinna” ning Tartu Forseliuse Kool, kes sai Haridus- ja Teadusministeeriumi auhinna Aasta noore tegu 2022. Rohkem infot võitjate kohta on Maailmakooli veebis

Maailmakool tänab! toimub MTÜ Mondo projektist „Maailmaharidus lasteaiast gümnaasiumini”, mida rahastab ESTDEV – Eesti Rahvusvahelise Arengukoostöö Keskus.

Fotol: Maailmapäevade peaauhinna saanud Tallinna Kuristiku Gümnaasiumi õpetaja.