Uudised

Musta kassi kuul on uue kodu leidnud pea 30 kassi

laine uudised-laine
15. oktoober 2019

Varjupaikade MTÜ seitsmest varjupaigast on musta kassi kuu esimesel poolel sümboolse loovutustasu eest uude koju pääsenud ligi 30 musta kassi.

Varjupaikade MTÜ üldjuhi Triinu Priksi sõnul on musta kassi kuu toonud varjupaikadesse hulgaliselt huvilisi. Tema sõnul on 28 süsimusta või mustvalget kassi tänaseks uues kodus, veel 57 ootab aga varjupaikades uut võimalust.

Loomade varjupaikades peetakse oktoobris musta kassi kuud juba kuuendat korda. Mullu oktoobris pääses varjupaikades viibinud 108 mustast kassist sel moel koju 52.

Kampaania keskendub mustadele kassidele, sest neil on teistest keerulisem uut kodu leida ja nende varjupaigas viibimise aeg venib sageli väga pikaks. Musta kassi kuul pakuvad Varjupaikade MTÜ varjupaigad võimalust võtta must kass tavapärase 35-eurose loovutustasu asemel sümboolse ühe euroga.

Varjupaikades ootavate mustade kasside kohta saab infot veebilehel https://varjupaik.ee/loomad/oktoober-musta-kassi-kuu. Lähemat tutvust saab kassidega teha varjupaikades kohapeal.

Kõik loovutatavad kassid on vaktsineeritud, kiibistatud ning kui vanus võimaldab, siis ka steriliseeritud või kastreeritud. “Samas soovime alati enne loovutamist veenduda, et lemmiklooma võtmine on läbimõeldud otsus. Meie eesmärk on, et loomad saaksid endale hooliva kodu kogu eluks,” ütles Priks.

2007. aastal loodud Varjupaikade MTÜ on Eesti suurim kodutute loomadega tegelev organisatsioon, kuhu kuuluvad varjupaigad Läänemaal, Pärnus, Tallinnas, Viljandis, Rakveres, Võrus ja Valgas. Oma tegutsemisaja jooksul on MTÜ kaudu uue kodu leidnud rohkem kui 12 000 looma.

Lisainfo:
Triinu Priks
Varjupaikade MTÜ üldjuht
504 6102